20160511 201710

11 maja 2016 roku na terenie Wydziału Pedagogiki i Psychologii      Uniwersytetu w Białymstoku został  zrealizowany projekt „Prawie    Kino” - inicjatywa Niezależnego Zrzeszenia Studentów, w którą były  zaangażowane również studentki kulturoznawstwa (Sylwia Kondzior  i Izabela Żukowska). Wydarzenie  zostało stworzona po to, by  zaznajomić młodych ludzi z ambitnym i wartościowym kinem.

Studenci obejrzeli film w reżyserii Ryszarda Bugajskiego  „Przesłuchanie”. W trudną tematykę filmu  wprowadziło widzów  dwóch zaproszonych gości: dr Tomasz Adamski (ceniony białostocki  filmoznawca,  wykładowca akademicki i reżyser pracujący z  twórcami z całego świata) oraz dr Maciej Białołus (autor wielu  publikacji filmowych, również wykładowca). Po filmie odbyła się  długa dyskusja nad filmem.

Dzięki Polskiemu Instytutowi Sztuki Filmowej, które objęło w tym roku „Prawie Kino” patronatem honorowym  uczestnicy wydarzenia wzięli udział w konkursie i otrzymali nagrody - płyty DVD.