YT

Studenckie Koło Naukowe Cyberkultury działające przy Instytucie Kulturoznawstwa UMCS ma przyjemność zaprosić do wzięcia udziału w konferencji zatytułowanej:

KulTube 2.0 - Czas Youtuberów

07 - 09 grudnia 2016 r. Wydział Humanistyczny UMCS, Lublin

Zagadnienia poruszane podczas konferencji mają na celu przedstawienie i przybliżenie pracy Youtuberów, ukazanie procesu tworzenia oraz ukazanie życia Youtubera „od kuchni”.

Wydarzenie będzie podzielone na trzy panele tematyczne, które będą wyznaczały przestrzeń dyskusji nad poszczególnymi zagadnieniami: gameplaye, lifestyle oraz moda/uroda. Skupimy się na na rosnącej popularności poszczególnych kanałów oraz środowisk.Pragniemy, aby zaproszeni goście reprezentujący vlogosferę i prelegenci opowiedzieli uczestnikom konferencji o swojej pracy, etapach tworzenia swoich produkcji oraz roli jaką YouTube odgrywa we współczesnej kulturze.

Omawiane zagadnienia będą dotyczyły:

• Youtuberzy twórcy opinii czy celebryci?
  • Youtuber zawód przyszłości?
  • YouTube i kultura narcyzmu
  • YouTube i inne media
  • YouTube medium alternatywne?
  • YouTube i kultura konwergencji
  • YouTube transmisja z życia
  • YouTuberzy tworzący internetową kulturę
  • Kultura Gamerów - skąd ich popularność?
  • Niecenzuralne treści jako strategia zdobywania popularności na YouTube
  • Dziennikarstwo internetowe w czasach YouTube
  • Rozwój wideoblogów lifestyle’owych i fenomen ich popularności
  • Życie YouTuberów “od kuchni”
  • Procesy tworzenia oraz kreowania prac
  • Poradniki modowo-urodowe i ich wpływ na odbiorców
  • YouTube w działaniach marketingowych

Planowany czas wystąpień każdego referenta wynosi od 15 do 20 minut.

Zgłaszać mogą się studenci, doktoranci oraz wszyscy zainteresowani tematyką konferencji.

Prosimy o nadsyłanie abstraktów poprzez wypełniony formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie internetowej: http://cyberkultura.net/index.php/kultube-2-0/ lub do pobrania w załączniku do dnia 28 października 2016 r. na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja o kwalifikacji uczestników zostanie przesłana do dnia 30 października 2016 r.

Opłata konferencyjna: 100 zł

Planujemy wydać publikację pokonferencyjną w postaci recenzowanego ebooka.

Serdecznie zapraszamy!

Komitet organizacyjny konferencji: