dziewczyny2

Kulturoznawstwo

DAJE MOŻLIWOŚCI...

Chcielibyśmy zaprosić Państwa na interdyscyplinarną konferencję naukową PRL-owskie re-sentymenty, która odbędzie się 22-23 listopda w budynku Wydziału Filologicznego (Plac Uniwersytecki 1) w sali 48 (na parterze). Rozpoczęcie konforencji o godzinie 10:15.

PRL jako zamknięty okres najnowszej historii Polski coraz częściej staje się obiektem nowych interpretacji i kulturowych rozrachunków, źródłem współczesnych, rozmaicie motywowanych, odwołań i zapożyczeń, które warto poddać naukowej analizie. Hasła wywoławcze konferencji to: PRL, sentyment, resentyment.

W trakcie dwudniowej konferencji możecie się Państwo dowiedzieć m.in. o filozofii w PRL-u; naleśnikach neapolitańskich; wspomnieniach Agnieszki Osieckiej; kulturze studenckiej PRL-u czy sztuce, mediach i wzornictwie charakterystycznych dla tamtego okresu.

Konferencja jest otwarta i skierowana nie tylko do osób żyjących w PRL-u, ale przede wszystkim do tych z Państwa, dla których jest to okres nieznany. A więc kochamy czy nienawidzimy Polską Rzeczpospolitą Ludową? Poniżej plakat i program konferencji - jeszcze raz zapraszamy.

Plakat PRL2016

program a4