YT

Studenckie Koło Naukowe Cyberkultury działające przy Instytucie Kulturoznawstwa UMCS ma przyjemność zaprosić do wzięcia udziału w konferencji zatytułowanej:

KulTube 2.0 - Czas Youtuberów

07 - 09 grudnia 2016 r. Wydział Humanistyczny UMCS, Lublin

Zagadnienia poruszane podczas konferencji mają na celu przedstawienie i przybliżenie pracy Youtuberów, ukazanie procesu tworzenia oraz ukazanie życia Youtubera „od kuchni”.

Wydarzenie będzie podzielone na trzy panele tematyczne, które będą wyznaczały przestrzeń dyskusji nad poszczególnymi zagadnieniami: gameplaye, lifestyle oraz moda/uroda. Skupimy się na na rosnącej popularności poszczególnych kanałów oraz środowisk.Pragniemy, aby zaproszeni goście reprezentujący vlogosferę i prelegenci opowiedzieli uczestnikom konferencji o swojej pracy, etapach tworzenia swoich produkcji oraz roli jaką YouTube odgrywa we współczesnej kulturze.

Omawiane zagadnienia będą dotyczyły:

• Youtuberzy twórcy opinii czy celebryci?
  • Youtuber zawód przyszłości?
  • YouTube i kultura narcyzmu
  • YouTube i inne media
  • YouTube medium alternatywne?
  • YouTube i kultura konwergencji
  • YouTube transmisja z życia
  • YouTuberzy tworzący internetową kulturę
  • Kultura Gamerów - skąd ich popularność?
  • Niecenzuralne treści jako strategia zdobywania popularności na YouTube
  • Dziennikarstwo internetowe w czasach YouTube
  • Rozwój wideoblogów lifestyle’owych i fenomen ich popularności
  • Życie YouTuberów “od kuchni”
  • Procesy tworzenia oraz kreowania prac
  • Poradniki modowo-urodowe i ich wpływ na odbiorców
  • YouTube w działaniach marketingowych

Planowany czas wystąpień każdego referenta wynosi od 15 do 20 minut.

Zgłaszać mogą się studenci, doktoranci oraz wszyscy zainteresowani tematyką konferencji.

Prosimy o nadsyłanie abstraktów poprzez wypełniony formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie internetowej: http://cyberkultura.net/index.php/kultube-2-0/ lub do pobrania w załączniku do dnia 28 października 2016 r. na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja o kwalifikacji uczestników zostanie przesłana do dnia 30 października 2016 r.

Opłata konferencyjna: 100 zł

Planujemy wydać publikację pokonferencyjną w postaci recenzowanego ebooka.

Serdecznie zapraszamy!

Komitet organizacyjny konferencji:

Przewodniczący komitetu: dr Radosław Bomba

Sekretarze:
Anna Wuls
Paulina Olszewska

Wybrane publikacje pracowników Instytutu Studiów Kulturowych

Karolina WierelWierel Publikacja1
Księga w nie-ludzkim świecie. Motyw Księgi w postapokaliptycznych przekazach literackich
i filmowych przełomu XX i XXI wieku
(…) osią książki, głównym wektorem zawartych w niej rozważań i analiz, jest motyw Księgi, różne formy jego obecności, w różnych postaciach, w utworach badanego nurtu. Śledząc ten watek autorka przekonująco dowodzi zaskakującej żywotności motywu, który w świecie nowych mediów mógłby wydawać się anachroniczny, tymczasem okazuje się zwornikiem wielu ważnych treści „wyobraźni postapokaliptycznej”, wehikułem zdolnym do przenoszenia do świata „po końcu” tradycyjnych struktur poznania i otwartym na takie ich przekształcenia, by odpowiadały na wyzwania radykalnie nowych doświadczeń (…).
(Z recenzji prof. dr. hab. Grzegorza Godlewskiego Instytut Kultury Polskiej, UW)

Olchanowski Publikacja1

Tomasz Olchanowski
Kultura ponowoczesna w perspektywach antropologii politeistycznej
Termin antropologii politeistycznej zrodził się oczywiście wraz z lekturą pism Hillmana, jak też dzięki wizjom greckich filozofów przedsokratejskich, wizjom Platona, neoplatoników, także tych, których zwiemy neoplatonikami renesansowymi. Antropologia politeistyczna więcej zawdzięcza wielkiej literaturze niż poglądom skostniałych akademików. Scala to, co zostało rozdzielone, jednocześnie zostawiając temu, co scala, autonomię. Scala filozofię z psychologią, pedagogikę z kulturoznawstwem czy twórczość artystyczną z socjologią. Pedagog czy psycholog nie może być tylko i wyłącznie człowiekiem nauki, obojętnie czy teoretykiem, czy praktykiem, lecz również powinien każdego dnia odkrywać w sobie duszę artysty. Inaczej skostnieje, a wtedy nieustannie powtarzać będzie te same błędy, które przed nim popełnili inni.

• dr Karolina Wierel