12003940 833523110088159 7824925328771364007 n

Izabela Szafrańska, studentka II roku kulturoznawstwa Uniwersytetu w Białymstoku zajęła I miejsce na 51. Studenckim Festiwalu Piosenki w Karkowie.

Cieszymy się z osiągnięć Pani Izy i serdecznie gratulujemy!

Jury obradujące w składzie: Jan Poprawa (przewodniczący), Ewa Kornecka, Olga Szwajgier, Jerzy Satanowski po wysłuchaniu w dniach 15 – 16 października 2015 r. 47 zespołów i solistów zakwalifikowanych do finału konkursu przez Radę Artystyczną SFP oceniło poziom artystyczny tegorocznego Konkursu jako bardzo wysoki i postanowiło, że:

I nagrodę ex aequo w wysokości 5 500 złotych otrzymują:

Adriana Kućmierz
Izabela Szafrańska i Paweł Sokołowski

II nagrodę w wysokości 3 000 złotych otrzymuje:

Kamila Dauksz

III nagrodę w wysokości 2 000 złotych otrzymuje:

Anna Kamińska

Jury 51. Studenckiego Festiwalu Piosenki – Krakowskiego Festiwalu Piosenki postanowiło również przyznać wyróżnienia w wysokości 1000 złotych. Wyróżnienia otrzymują:

Łukasz Jędrys
Marta Kostur
Joanna Mulik

Jury postanowiło również przyznać wyróżnienia honorowe. Wyróżnienia otrzymują:

Beata Bocek
Marta Fitowska
Anna Kaltbach
Iga Kozacka
Kaja Kurczuk
Danuta Szymańska

Nagrodę specjalna im. Wojciecha Bellona w wysokości 1 000 zł otrzymuje:

Grzegorz Paczkowski

Jury postanowiło również przyznać wyróżnienia honorowe dla muzyków. Wyróżnienia otrzymują:

Artur Grudziński
Adrian Konarski
Aleksander Miśkiewicz

TURYSTYKA
KULTUROWA

Międzywydziałowe Studia Kulturoznawcze posiadają w ofercie sześć specjalności - po trzy na każdy poziom kształcenia. Specjalności umożliwiają zdobycie fachowej wiedzy i umiejętności charakterystycznych dla danej dziedziny (tworzenie efektywnych kampanii reklamowych, praca nad warsztatem fotograficzno-filmowym, tworzenie treści w mediach cyfrowych, poznawanie dziedzictwa kulturowego regionu). Jednakże te same specjalności przenikają się w wielu aspekatch i nawzajem uzupełniają. Zachecamy do zapoznania się z ofertą studiów I i II stopnia na kulturoznawstwie.

50 TWARZY KULTUROZNAWSTWA
NA 50-LECIE WYDZIAŁU FILOLOGICZNEGO UWB

Wybrane publikacje pracowników MIKiS

0192805701590

Glamour – magia czy mistyfikacja?
Dawny urok w nowym wymiarze

Alicja Kisielewska, Monika Kostaszuk-Romanowska, Anetta B. Strawińska (red.)

Przywołane w tytule pojęcie glamour stało się impulsem do naukowej refleksji dotyczącej - z naszej perspektywy – istotnego, aktualnego i wymagającego klasyfikacji zjawiska z zakresu współczesnej kultury. Termin glamour jest niejednoznaczny znaczeniowo. Virginia Postrel – amerykańska pisarka i dziennikarka, niekwestionowany autorytet w zakresie glamour – określa go mianem „tajemniczy”. (…) Maria Poprzecka, polska historyczka sztuki, termin glamour traktuje jako „niejasny” , ale przywołujący korowód takich obrazów jak: kaskada loków i sięgające nagich ramion rękawiczki Rity Hayworth, magnetyzujące spojrzenie Grety Garbo, satynowe suknie opinające ciało Ginger Rogers. Modelki prezentujące new look Diora, lodowate blondynki z filmów Hitchcocka. (…) Obecnie glamour utożsamiany jest najczęściej z kiczem, tandetą, podróbką, „przerysowaniem w złym stylu”, bezguściem czy sztucznością z sensie metaforycznym i dosłownym.

Do nabycia w Wydawnictwie UwB