UCK

Uniwersyteckie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK zapraszają na spektakl pt. "Każdy jest graczem" - piątek-sobota, 18-19 listopada, godz. 19.00

Czy granie może być lepszym językiem od mówienia? Spektakl "Każdy jest graczem" opiera się na intuicyjnej grze pomiędzy publicznością a młodymi czeczeńskimi uchodźcami. Gra jest kluczem do pozawerbalnego świata zbieżnych doświadczeń, przeżyć i emocji.

Występują – Amina Akhmadova, Khava Ozdamirova, Ayshat Akhmarova, Laura Mezhidova, Lorsan Mezhidov, Bersan Mezhidov, Islam Vazaev, Zaurbek Vazaev, Isa Akhmadov, Abubakar Akhmadov, Khasan Kurbanov

Koncepcja, reżyseria – Michał Stankiewicz
Współpraca reżyserska – Aleksandra Ostrowska, Dobromir Dymecki
Warsztaty aktorskie – Joanna Zubrycka
Współpraca choreograficzna – Renata Piotrowska-Auffret
Reżyseria świateł – Mateusz Tymura
Multimedia – Krzysztof Baumgertner
Koordynatorka projektu – Katarzyna Siwerska
Opieka, konsultacje – Marina Mezhidova, Elza Vazaev
Asystentka koordynatorki i reżysera – Patrycja Kownacka
Wolontariusze – Martyna Płońska, Emilia Ostrowska, Paweł Owerczuk, Martyna Siemieńczuk
Produkcja - Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK

Wstęp na spektakle jest bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja miejsc, której dokonać można mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Spektakl powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz przy wsparciu finansowym Miasta Białystok.

Jak do nas trafić?
Uniwersyteckie Centrum Kultury
Kampus Uniwersytetu w Białymstoku
ul. Ciołkowskiego 1, 15-245 Białystok
(wjazd także z ul. 11 Listopada)
Autobusy linii: C, 3, 7, 10, 11, 16, 23, 26, 104, N3

W Internecie:

Wybrane publikacje pracowników Instytutu Studiów Kulturowych

Karolina WierelWierel Publikacja1
Księga w nie-ludzkim świecie. Motyw Księgi w postapokaliptycznych przekazach literackich
i filmowych przełomu XX i XXI wieku
(…) osią książki, głównym wektorem zawartych w niej rozważań i analiz, jest motyw Księgi, różne formy jego obecności, w różnych postaciach, w utworach badanego nurtu. Śledząc ten watek autorka przekonująco dowodzi zaskakującej żywotności motywu, który w świecie nowych mediów mógłby wydawać się anachroniczny, tymczasem okazuje się zwornikiem wielu ważnych treści „wyobraźni postapokaliptycznej”, wehikułem zdolnym do przenoszenia do świata „po końcu” tradycyjnych struktur poznania i otwartym na takie ich przekształcenia, by odpowiadały na wyzwania radykalnie nowych doświadczeń (…).
(Z recenzji prof. dr. hab. Grzegorza Godlewskiego Instytut Kultury Polskiej, UW)

Olchanowski Publikacja1

Tomasz Olchanowski
Kultura ponowoczesna w perspektywach antropologii politeistycznej
Termin antropologii politeistycznej zrodził się oczywiście wraz z lekturą pism Hillmana, jak też dzięki wizjom greckich filozofów przedsokratejskich, wizjom Platona, neoplatoników, także tych, których zwiemy neoplatonikami renesansowymi. Antropologia politeistyczna więcej zawdzięcza wielkiej literaturze niż poglądom skostniałych akademików. Scala to, co zostało rozdzielone, jednocześnie zostawiając temu, co scala, autonomię. Scala filozofię z psychologią, pedagogikę z kulturoznawstwem czy twórczość artystyczną z socjologią. Pedagog czy psycholog nie może być tylko i wyłącznie człowiekiem nauki, obojętnie czy teoretykiem, czy praktykiem, lecz również powinien każdego dnia odkrywać w sobie duszę artysty. Inaczej skostnieje, a wtedy nieustannie powtarzać będzie te same błędy, które przed nim popełnili inni.

• dr Karolina Wierel