SzP FOTO

Drodzy Studenci Kulturoznawstwa,

Święta Bożego Narodzenia już za pasem i w związku z tym chcemy, aby kulturoznawstwo już po raz drugi  włączyło się w pomoc potrzebującym w ramach Szlachetnej Paczki (tworzy się nam powoli przedświąteczna tradycja).

Mamy już wybraną rodzinę, w której samotna młoda matka wychowuje 5-letniego synka i studiuje.

Czy chcielibyście Państwo przyłączyć się do tworzenia paczki razem z pracownikami kulturoznawstwa?

Rodzina najbardziej potrzebuje:

• żywności (np. cukier, makaron, mąka, warzywa w puszkach, miód)
  • środków czystości (proszek do prania, płyny czyszczące, szampon)
  • oraz łóżka – w domu jest tylko jedno i obecnie mama śpi na nim razem z synkiem.

Jeżeli chcieliby Państwo dołożyć jakieś rzeczy do paczki, zapraszamy do sekretariatu kulturoznawstwa do 8 grudnia.

Pozdrawiam,

Prof. Alicja Kisielewska

TURYSTYKA
KULTUROWA

Międzywydziałowe Studia Kulturoznawcze posiadają w ofercie sześć specjalności - po trzy na każdy poziom kształcenia. Specjalności umożliwiają zdobycie fachowej wiedzy i umiejętności charakterystycznych dla danej dziedziny (tworzenie efektywnych kampanii reklamowych, praca nad warsztatem fotograficzno-filmowym, tworzenie treści w mediach cyfrowych, poznawanie dziedzictwa kulturowego regionu). Jednakże te same specjalności przenikają się w wielu aspekatch i nawzajem uzupełniają. Zachecamy do zapoznania się z ofertą studiów I i II stopnia na kulturoznawstwie.

50 TWARZY KULTUROZNAWSTWA
NA 50-LECIE WYDZIAŁU FILOLOGICZNEGO UWB

Wybrane publikacje pracowników MIKiS

0192805701590

Glamour – magia czy mistyfikacja?
Dawny urok w nowym wymiarze

Alicja Kisielewska, Monika Kostaszuk-Romanowska, Anetta B. Strawińska (red.)

Przywołane w tytule pojęcie glamour stało się impulsem do naukowej refleksji dotyczącej - z naszej perspektywy – istotnego, aktualnego i wymagającego klasyfikacji zjawiska z zakresu współczesnej kultury. Termin glamour jest niejednoznaczny znaczeniowo. Virginia Postrel – amerykańska pisarka i dziennikarka, niekwestionowany autorytet w zakresie glamour – określa go mianem „tajemniczy”. (…) Maria Poprzecka, polska historyczka sztuki, termin glamour traktuje jako „niejasny” , ale przywołujący korowód takich obrazów jak: kaskada loków i sięgające nagich ramion rękawiczki Rity Hayworth, magnetyzujące spojrzenie Grety Garbo, satynowe suknie opinające ciało Ginger Rogers. Modelki prezentujące new look Diora, lodowate blondynki z filmów Hitchcocka. (…) Obecnie glamour utożsamiany jest najczęściej z kiczem, tandetą, podróbką, „przerysowaniem w złym stylu”, bezguściem czy sztucznością z sensie metaforycznym i dosłownym.

Do nabycia w Wydawnictwie UwB