Przedstawiamy Państwu fotorelację z podlaskiego okręgowego etapu Olimpiady Wiedzy o Mediach (edycja 2016/17), której organizatorem jest kulturoznawstwo UwB. Zawody okręgowe odbyły się 16 grudnia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UwB.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji Olimpiady i gratulujemy laureatom. Wielkie podziękowania dla dra hab. Andrzeja Kisielewskiego i studentów kulturoznawstwa, którzy urozmaicili uczestnikom oczekiwanie na wyniki. Dziękujemy również tegorocznym sponsorom nagród na etapie okręgowym PKO Bank Polski, TVP S.A. Oddział w Białymstoku. i "Kurierowi Podlaskiemu"/"Gazecie Wyborczej". Do zobaczenia za rok!

Tegoroczni Laureaci:

1)      Przemysław Stolarski - 24 pkt.
2)      Artur Jelski – 23 pkt.
3)      Michał Piotr Kułakowski – 23 pkt.
4)      Filip Ejlak – 21 pkt.
5)      Adrian Korniluk – 21 pkt.
6)      Przemysław Fidziukiewicz -21 pkt
7)      Filip Sokołowski -21 pkt.
8)      Aleksandra Grodzka – 20 pkt.
9)      Piotr Wasilewski – 19 pkt.
10)     Ewa Kinga Kuncewicz – 18 pkt.

TURYSTYKA
KULTUROWA

Międzywydziałowe Studia Kulturoznawcze posiadają w ofercie sześć specjalności - po trzy na każdy poziom kształcenia. Specjalności umożliwiają zdobycie fachowej wiedzy i umiejętności charakterystycznych dla danej dziedziny (tworzenie efektywnych kampanii reklamowych, praca nad warsztatem fotograficzno-filmowym, tworzenie treści w mediach cyfrowych, poznawanie dziedzictwa kulturowego regionu). Jednakże te same specjalności przenikają się w wielu aspekatch i nawzajem uzupełniają. Zachecamy do zapoznania się z ofertą studiów I i II stopnia na kulturoznawstwie.

50 TWARZY KULTUROZNAWSTWA
NA 50-LECIE WYDZIAŁU FILOLOGICZNEGO UWB

Wybrane publikacje pracowników MIKiS

0192805701590

Glamour – magia czy mistyfikacja?
Dawny urok w nowym wymiarze

Alicja Kisielewska, Monika Kostaszuk-Romanowska, Anetta B. Strawińska (red.)

Przywołane w tytule pojęcie glamour stało się impulsem do naukowej refleksji dotyczącej - z naszej perspektywy – istotnego, aktualnego i wymagającego klasyfikacji zjawiska z zakresu współczesnej kultury. Termin glamour jest niejednoznaczny znaczeniowo. Virginia Postrel – amerykańska pisarka i dziennikarka, niekwestionowany autorytet w zakresie glamour – określa go mianem „tajemniczy”. (…) Maria Poprzecka, polska historyczka sztuki, termin glamour traktuje jako „niejasny” , ale przywołujący korowód takich obrazów jak: kaskada loków i sięgające nagich ramion rękawiczki Rity Hayworth, magnetyzujące spojrzenie Grety Garbo, satynowe suknie opinające ciało Ginger Rogers. Modelki prezentujące new look Diora, lodowate blondynki z filmów Hitchcocka. (…) Obecnie glamour utożsamiany jest najczęściej z kiczem, tandetą, podróbką, „przerysowaniem w złym stylu”, bezguściem czy sztucznością z sensie metaforycznym i dosłownym.

Do nabycia w Wydawnictwie UwB