Tanecznym krokiem w świat kultury…

25 kwietnia 2017 roku w ramach zajęć Życie kulturalne z doktor Barbarą Olech wybraliśmy się do Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury do Galerii Spodki na ulicy Św. Rocha. Chcieliśmy się dowiedzieć, jak funkcjonuje ta instytucja. Odwiedzając Alkierz”, poznaliśmy historię i osiągnięcia Zespołu Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone” –ambasadora kultury naszego regionu. Właśnie tu oglądaliśmy - a nawet przymierzaliśmy - elementy strojów ludowych, nie tylko z Podlasia, ale także z innych regionów.

Następnie dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca w WOAK-u. Pani Katarzyna Zagłoba i pani Agnieszka Jakubicz opowiedziały nam , jak „od kuchni” przebiega planowanie i realizacja imprez kulturalnych.

Na koniec była miła niespodzianka, przygotowana przez panią Agnieszkę Jakubicz. Zostaliśmy wprowadzeni w tajniki tańca ludowego. Mieliśmy okazję wypróbować swoje umiejętności taneczne w czterech prostych tańcach, które sprawiły nam ogromną radość i w niejednej osobie obudziły ukryte pasje!

Dominika Zdunek – studentka I roku kulturoznawstwa

18191403 817261911766114 2081019748 n

TURYSTYKA
KULTUROWA

Międzywydziałowe Studia Kulturoznawcze posiadają w ofercie sześć specjalności - po trzy na każdy poziom kształcenia. Specjalności umożliwiają zdobycie fachowej wiedzy i umiejętności charakterystycznych dla danej dziedziny (tworzenie efektywnych kampanii reklamowych, praca nad warsztatem fotograficzno-filmowym, tworzenie treści w mediach cyfrowych, poznawanie dziedzictwa kulturowego regionu). Jednakże te same specjalności przenikają się w wielu aspekatch i nawzajem uzupełniają. Zachecamy do zapoznania się z ofertą studiów I i II stopnia na kulturoznawstwie.

50 TWARZY KULTUROZNAWSTWA
NA 50-LECIE WYDZIAŁU FILOLOGICZNEGO UWB

Wybrane publikacje pracowników MIKiS

0192805701590

Glamour – magia czy mistyfikacja?
Dawny urok w nowym wymiarze

Alicja Kisielewska, Monika Kostaszuk-Romanowska, Anetta B. Strawińska (red.)

Przywołane w tytule pojęcie glamour stało się impulsem do naukowej refleksji dotyczącej - z naszej perspektywy – istotnego, aktualnego i wymagającego klasyfikacji zjawiska z zakresu współczesnej kultury. Termin glamour jest niejednoznaczny znaczeniowo. Virginia Postrel – amerykańska pisarka i dziennikarka, niekwestionowany autorytet w zakresie glamour – określa go mianem „tajemniczy”. (…) Maria Poprzecka, polska historyczka sztuki, termin glamour traktuje jako „niejasny” , ale przywołujący korowód takich obrazów jak: kaskada loków i sięgające nagich ramion rękawiczki Rity Hayworth, magnetyzujące spojrzenie Grety Garbo, satynowe suknie opinające ciało Ginger Rogers. Modelki prezentujące new look Diora, lodowate blondynki z filmów Hitchcocka. (…) Obecnie glamour utożsamiany jest najczęściej z kiczem, tandetą, podróbką, „przerysowaniem w złym stylu”, bezguściem czy sztucznością z sensie metaforycznym i dosłownym.

Do nabycia w Wydawnictwie UwB

• PAREZJA