german

Podlaski Oddział Wojewódzki Stowarzyszenia Współpracy Polska – Wschód
We współpracy z:
Instytutem Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu w Białymstoku Ligą Kobiet Polskich Rosyjskim Stowarzyszeniem Kulturalno – Oświatowym w Polsce Wojewódzkim Ośrodkiem Animacji Kultury w Białymstoku organizuje:

Eliminacje Regionalne
IV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Anna German”
Białystok, 19.06.2017r.

Informujemy o organizacji Eliminacji Regionalnych IV Międzynarodowego Festiwalu
Piosenki „Anna German”.
Eliminacje Regionalne odbędą się w poniedziałek 19.06.2017 w Białymstoku, w sali
koncertowej WOAK „Spodki” przy ul. Św. Rocha 14 – początek o godzinie 10.00
Udział w eliminacjach należy zgłosić najpóźniej do wtorku 06.06.2017r.

Festiwal w kategorii konkursowej jest adresowany do osób w wieku 18-28 lat (18 lat
musi być w pełni ukończone w dniu przesłania formularza zgłoszeniowego, a 28 lat ukończone
w dowolnym miesiącu roku kalendarzowego 2017 ).
Laureaci trzech pierwszych miejsc eliminacji zakwaliifikują się do Finału Krajowego Festiwalu.

W Festiwalu w kategorii pozakonkursowej uczestnikami mogą być osoby
nie spełniające kryteriiów podanych wyżej /mogą to być np. uczniowie szkół
ponadgimnazjalnych poniiżej 18 roku życia, osoby które przekroczyły 28 rok życia, oraz osoby
nie posiadające polskiego obywatelstwa/.

Regulamin Eliminacji Regionalnych, formularz zgłoszeniowy oraz wszelkie inne
szczegółowe informacje dla osób zainteresowanych, zostaną przesłane na podany adres e-mail
potencjalnego uczestnika. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt:
Podlaski Oddział Wojewódzki Stowarzyszenia Współpracy Polska – Wschód e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Informacji udzielamy również pod numerami telefonów: 660 290 633 ; 505 171 688.

Serdecznie zapraszamy! /-/ Organizatorzy

TURYSTYKA
KULTUROWA

Międzywydziałowe Studia Kulturoznawcze posiadają w ofercie sześć specjalności - po trzy na każdy poziom kształcenia. Specjalności umożliwiają zdobycie fachowej wiedzy i umiejętności charakterystycznych dla danej dziedziny (tworzenie efektywnych kampanii reklamowych, praca nad warsztatem fotograficzno-filmowym, tworzenie treści w mediach cyfrowych, poznawanie dziedzictwa kulturowego regionu). Jednakże te same specjalności przenikają się w wielu aspekatch i nawzajem uzupełniają. Zachecamy do zapoznania się z ofertą studiów I i II stopnia na kulturoznawstwie.

50 TWARZY KULTUROZNAWSTWA
NA 50-LECIE WYDZIAŁU FILOLOGICZNEGO UWB

Wybrane publikacje pracowników MIKiS

0192805701590

Glamour – magia czy mistyfikacja?
Dawny urok w nowym wymiarze

Alicja Kisielewska, Monika Kostaszuk-Romanowska, Anetta B. Strawińska (red.)

Przywołane w tytule pojęcie glamour stało się impulsem do naukowej refleksji dotyczącej - z naszej perspektywy – istotnego, aktualnego i wymagającego klasyfikacji zjawiska z zakresu współczesnej kultury. Termin glamour jest niejednoznaczny znaczeniowo. Virginia Postrel – amerykańska pisarka i dziennikarka, niekwestionowany autorytet w zakresie glamour – określa go mianem „tajemniczy”. (…) Maria Poprzecka, polska historyczka sztuki, termin glamour traktuje jako „niejasny” , ale przywołujący korowód takich obrazów jak: kaskada loków i sięgające nagich ramion rękawiczki Rity Hayworth, magnetyzujące spojrzenie Grety Garbo, satynowe suknie opinające ciało Ginger Rogers. Modelki prezentujące new look Diora, lodowate blondynki z filmów Hitchcocka. (…) Obecnie glamour utożsamiany jest najczęściej z kiczem, tandetą, podróbką, „przerysowaniem w złym stylu”, bezguściem czy sztucznością z sensie metaforycznym i dosłownym.

Do nabycia w Wydawnictwie UwB