Zapraszamy na warsztaty podczas ŻUBROFFKI 2017!

Festiwal ŻUBROFFKA kocha kino, dlatego od lat staramy się uczyć, jak to kino tworzyć i jak o nim rozmawiać. Już tradycyjnie do współpracy zachęcamy kinomanów w każdym wieku.
Wszystkie warsztaty odbędą się w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA, w dniach 6–10 grudnia 2017.

W ramach XII edycji Festiwalu zapraszamy na następujące warsztaty filmowe:

Potworolimpiada – warsztaty animacji lalkowej dla dzieci
prowadzący: Dina Velikovskaya (Rosja) i Florian Grolig (Niemcy)
wiek: 10+ (liczba miejsc ograniczona; maks. 10 osób)
miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury – Pracownia Animacji i Filmu, ul. Zwierzyniecka 9a
koszt: 50 zł
warsztaty w języku polskim – tłumaczenie z j. angielskiego
Zgłoszenia i pytania związane z warsztatami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 85 746 13 15

formularz_zgloszeniowy_warsztaty animacji lalkowej dla dzieci

Warsztaty animacji dla seniorów Ożywić wspomnienia
Prowadzenie: Magdalena Bryll i Natalia Spychała (Fabryka Form Fszelakich)
miejsce: Białostocki Ośrodek Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa
udział bezpłatny (liczba miejsc ograniczona)

Warsztaty tworzenia teledysków
Prowadzenie: Florian Pochlatko (Austria)
miejsce: Liceum Plastyczne w Supraślu
wiek: 15+ (liczba miejsc ograniczona; maks. 15 osób)
koszt: 50 zł
Warsztaty w j. polskim – tłumaczenie z j. angielskiego

formularz_zgloszeniowy_wideoklipy

Warsztaty tworzenia videoblogów filmowych
prowadzenie: Kaja Klimek
miejsce: Białostocki Ośrodek Kultury
warsztaty tylko dla członków Młodego Jury ŻUBROFFKI

Radiowe warsztaty dziennikarskie
Prowadzenie: Ryszard Jaźwiński
miejsce: Białostocki Ośrodek Kultury / Polskie Radio Białystok
wiek: 15+ (liczba miejsc ograniczona; maks. 15 osób)

formularz_zgloszeniowy_radiowe warsztaty dzienikarskie

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE

Wybrane publikacje pracowników Instytutu Studiów Kulturowych

Karolina WierelWierel Publikacja1
Księga w nie-ludzkim świecie. Motyw Księgi w postapokaliptycznych przekazach literackich
i filmowych przełomu XX i XXI wieku
(…) osią książki, głównym wektorem zawartych w niej rozważań i analiz, jest motyw Księgi, różne formy jego obecności, w różnych postaciach, w utworach badanego nurtu. Śledząc ten watek autorka przekonująco dowodzi zaskakującej żywotności motywu, który w świecie nowych mediów mógłby wydawać się anachroniczny, tymczasem okazuje się zwornikiem wielu ważnych treści „wyobraźni postapokaliptycznej”, wehikułem zdolnym do przenoszenia do świata „po końcu” tradycyjnych struktur poznania i otwartym na takie ich przekształcenia, by odpowiadały na wyzwania radykalnie nowych doświadczeń (…).
(Z recenzji prof. dr. hab. Grzegorza Godlewskiego Instytut Kultury Polskiej, UW)

Olchanowski Publikacja1

Tomasz Olchanowski
Kultura ponowoczesna w perspektywach antropologii politeistycznej
Termin antropologii politeistycznej zrodził się oczywiście wraz z lekturą pism Hillmana, jak też dzięki wizjom greckich filozofów przedsokratejskich, wizjom Platona, neoplatoników, także tych, których zwiemy neoplatonikami renesansowymi. Antropologia politeistyczna więcej zawdzięcza wielkiej literaturze niż poglądom skostniałych akademików. Scala to, co zostało rozdzielone, jednocześnie zostawiając temu, co scala, autonomię. Scala filozofię z psychologią, pedagogikę z kulturoznawstwem czy twórczość artystyczną z socjologią. Pedagog czy psycholog nie może być tylko i wyłącznie człowiekiem nauki, obojętnie czy teoretykiem, czy praktykiem, lecz również powinien każdego dnia odkrywać w sobie duszę artysty. Inaczej skostnieje, a wtedy nieustannie powtarzać będzie te same błędy, które przed nim popełnili inni.

• dr Karolina Wierel