W ramach czasopisma "Amor Fati" oraz Fundacji „dzień dobry! kolektyw kultury” został ogłoszony konkurs na prace dyplomowe (licencjackie, magisterskie) w dwóch kategoriach:

➡️ nauki humanistyczne i społeczne,
➡️ nauki ścisłe i techniczne.

Głównym zamierzeniem konkursu jest: wyróżnienie prac dyplomowych młodych badaczy w celu nagrodzenia ich pracy oraz rozpowszechnianie wartościowych tekstów naukowych, których życie kończy się zazwyczaj na zamknięciu w archiwum uczelni.

Spośród nadesłanych zgłoszeń zostaną wybrane trzy prace w każdej kategorii.
1. pierwsze miejsce: publikacja online w „Bibliotece Amor Fati” + wydanie wersji drukowanej,
2️. drugie miejsce: publikacja online w „Bibliotece Amor Fati”,
3️. trzecie miejsce: publikacja online w „Bibliotece Amor Fati”.

Przy ocenie prac przez kapitułę konkursową będą brane pod uwagę następujące kryteria:
a) znaczenie postawionego i analizowanego problemu,
b) sposób rozwiązania problemu, innowacyjność i oryginalność zaproponowanych rozwiązań,
c) poprawność i jasność użytych metod naukowych i założeń,
d) stopnień odwoływania się do prac na podobny temat i jasność w wykazywaniu własnego wkładu do przedstawianego zagadnienia,
e) merytoryczność polemiki (obiektywność, intersubiektywność – nie zaś charakter osobisty),
f) spójność tekstu,
g) poprawność językowa.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31 marca
Rozstrzygnięcie konkursu: 15 maja (w razie dużej liczby zgłoszeń termin ten może zostać przesunięty)
Publikacja prac: do końca września 2018

Regulamin, kryteria oceny prac oraz karta zgłoszeniowa znajdują się pod tym linkiem:

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2081614182071982/

Jeśli to możliwe, prosilibyśmy o przekazanie tej wiadomości studentom z Państwa Uniwersytetu. Uprzejmie dziękujemy za pomoc!

Kamil M. Wieczorek
Prezes Zarządu Fundacji "dzień dobry! kolektyw kultury"

Numer konta bankowego (PLN): 80 1750 0012 0000 0000 3723 0464
Numer konta bankowego (EURO): 21 1750 0012 0000 0000 3863 4631
Nazwa banku: Raiffeisen Polbank
Kod SWIFT: RCBWPLPW

TURYSTYKA
KULTUROWA

Międzywydziałowe Studia Kulturoznawcze posiadają w ofercie sześć specjalności - po trzy na każdy poziom kształcenia. Specjalności umożliwiają zdobycie fachowej wiedzy i umiejętności charakterystycznych dla danej dziedziny (tworzenie efektywnych kampanii reklamowych, praca nad warsztatem fotograficzno-filmowym, tworzenie treści w mediach cyfrowych, poznawanie dziedzictwa kulturowego regionu). Jednakże te same specjalności przenikają się w wielu aspekatch i nawzajem uzupełniają. Zachecamy do zapoznania się z ofertą studiów I i II stopnia na kulturoznawstwie.

50 TWARZY KULTUROZNAWSTWA
NA 50-LECIE WYDZIAŁU FILOLOGICZNEGO UWB

Wybrane publikacje pracowników MIKiS

0192805701590

Glamour – magia czy mistyfikacja?
Dawny urok w nowym wymiarze

Alicja Kisielewska, Monika Kostaszuk-Romanowska, Anetta B. Strawińska (red.)

Przywołane w tytule pojęcie glamour stało się impulsem do naukowej refleksji dotyczącej - z naszej perspektywy – istotnego, aktualnego i wymagającego klasyfikacji zjawiska z zakresu współczesnej kultury. Termin glamour jest niejednoznaczny znaczeniowo. Virginia Postrel – amerykańska pisarka i dziennikarka, niekwestionowany autorytet w zakresie glamour – określa go mianem „tajemniczy”. (…) Maria Poprzecka, polska historyczka sztuki, termin glamour traktuje jako „niejasny” , ale przywołujący korowód takich obrazów jak: kaskada loków i sięgające nagich ramion rękawiczki Rity Hayworth, magnetyzujące spojrzenie Grety Garbo, satynowe suknie opinające ciało Ginger Rogers. Modelki prezentujące new look Diora, lodowate blondynki z filmów Hitchcocka. (…) Obecnie glamour utożsamiany jest najczęściej z kiczem, tandetą, podróbką, „przerysowaniem w złym stylu”, bezguściem czy sztucznością z sensie metaforycznym i dosłownym.

Do nabycia w Wydawnictwie UwB

• MŁODZIEŻ KULTURA TOŻSAMOŚĆ