Lucy Lisowska - prezes Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska - Izrael - podczas wręczenia dyplomów studentkom i studentom II roku kulturoznawstwa UwB.

Jak dowiadujemy się ze strony interenetowej Centrum: "Bez nich trudno byłoby nam sprawnie przeprowadzić X Festiwal Kultury Żydowskiej "Zachor - Kolor i Dźwięk". Już myślimy o czerwcowym XI Festiwalu. I... Oczywiście, liczymy na pomoc wolontariuszy"!

Gratulujemy naszym studentom i zachęcamy do wspierania tak świetnych inicjatyw.

Przypominamy, że Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska - Izrael za swój cel przyjmuje m.in.

• dbałość o dziedzictwo kultury żydowskiej
  • pielęgnowanie i propagowanie tradycji i kultury żydowskiej i izraelskiej
  • popularyzacja dobrych kontaktów między narodami
  • współudział w inicjowaniu i koordynacji bezpośrednich kontaktów, ze szczególnym uwzględnieniem kontaktów młodzieży z Izraela z młodzieżą z Polski
  • prowadzenie prelekcji i spotkań mających na celu przełamywanie wzajemnych uprzedzeń , barier

Studenci kulturoznawstwa nie tylko działają w ramach wolontariatu przy organizowaniu Festiwalu "Zachor - Kolor i Dźwięk", ale też częstą goszczą Panią Prezes na swoich zajęciach, poznając specyfikę kultury żydowskiej.

TURYSTYKA
KULTUROWA

Międzywydziałowe Studia Kulturoznawcze posiadają w ofercie sześć specjalności - po trzy na każdy poziom kształcenia. Specjalności umożliwiają zdobycie fachowej wiedzy i umiejętności charakterystycznych dla danej dziedziny (tworzenie efektywnych kampanii reklamowych, praca nad warsztatem fotograficzno-filmowym, tworzenie treści w mediach cyfrowych, poznawanie dziedzictwa kulturowego regionu). Jednakże te same specjalności przenikają się w wielu aspekatch i nawzajem uzupełniają. Zachecamy do zapoznania się z ofertą studiów I i II stopnia na kulturoznawstwie.

50 TWARZY KULTUROZNAWSTWA
NA 50-LECIE WYDZIAŁU FILOLOGICZNEGO UWB

Wybrane publikacje pracowników MIKiS

0192805701590

Glamour – magia czy mistyfikacja?
Dawny urok w nowym wymiarze

Alicja Kisielewska, Monika Kostaszuk-Romanowska, Anetta B. Strawińska (red.)

Przywołane w tytule pojęcie glamour stało się impulsem do naukowej refleksji dotyczącej - z naszej perspektywy – istotnego, aktualnego i wymagającego klasyfikacji zjawiska z zakresu współczesnej kultury. Termin glamour jest niejednoznaczny znaczeniowo. Virginia Postrel – amerykańska pisarka i dziennikarka, niekwestionowany autorytet w zakresie glamour – określa go mianem „tajemniczy”. (…) Maria Poprzecka, polska historyczka sztuki, termin glamour traktuje jako „niejasny” , ale przywołujący korowód takich obrazów jak: kaskada loków i sięgające nagich ramion rękawiczki Rity Hayworth, magnetyzujące spojrzenie Grety Garbo, satynowe suknie opinające ciało Ginger Rogers. Modelki prezentujące new look Diora, lodowate blondynki z filmów Hitchcocka. (…) Obecnie glamour utożsamiany jest najczęściej z kiczem, tandetą, podróbką, „przerysowaniem w złym stylu”, bezguściem czy sztucznością z sensie metaforycznym i dosłownym.

Do nabycia w Wydawnictwie UwB

• KINO FILM PSYCHOLOGIA