Studenci Kulturoznawstwa - zachęcamy Was do wzięcia udziału w wyborach Przedstawicieli Studentów!
Dn. 24.10.2018r. na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu w Białymstoku w godzinach 9:30 – 13:15 odbędą się wybory:
Przedstawicieli Studentów:
Do Wydziałowej Rady Samorządu Studentów (10 mandatów)
Do Rady Wydziału Filologicznego (10 mandatów)
Do Rady Naukowej Instytutu Filologii Polskiej (1 mandat)
Do Rady Naukowej Instytutu Kulturoznawstwa (1 mandat)
Do Rady Naukowej Instytutu Neofilologii (1 mandat)
Do Rady Naukowej Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej (1 mandat)
Do Senatu Uniwersytetu (1 mandat)
Zgłoszenie kandydata zawierające: Imię i nazwisko, rok studiów, kierunek oraz numer indeksu prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez bezpośrednie zgłoszenie w pokoju 160 do dnia 19.10.2018r.
Wydziałowa Studencka Komisja Wyborcza

TURYSTYKA
KULTUROWA

Międzywydziałowe Studia Kulturoznawcze posiadają w ofercie sześć specjalności - po trzy na każdy poziom kształcenia. Specjalności umożliwiają zdobycie fachowej wiedzy i umiejętności charakterystycznych dla danej dziedziny (tworzenie efektywnych kampanii reklamowych, praca nad warsztatem fotograficzno-filmowym, tworzenie treści w mediach cyfrowych, poznawanie dziedzictwa kulturowego regionu). Jednakże te same specjalności przenikają się w wielu aspekatch i nawzajem uzupełniają. Zachecamy do zapoznania się z ofertą studiów I i II stopnia na kulturoznawstwie.

50 TWARZY KULTUROZNAWSTWA
NA 50-LECIE WYDZIAŁU FILOLOGICZNEGO UWB

Wybrane publikacje pracowników MIKiS

0192805701590

Glamour – magia czy mistyfikacja?
Dawny urok w nowym wymiarze

Alicja Kisielewska, Monika Kostaszuk-Romanowska, Anetta B. Strawińska (red.)

Przywołane w tytule pojęcie glamour stało się impulsem do naukowej refleksji dotyczącej - z naszej perspektywy – istotnego, aktualnego i wymagającego klasyfikacji zjawiska z zakresu współczesnej kultury. Termin glamour jest niejednoznaczny znaczeniowo. Virginia Postrel – amerykańska pisarka i dziennikarka, niekwestionowany autorytet w zakresie glamour – określa go mianem „tajemniczy”. (…) Maria Poprzecka, polska historyczka sztuki, termin glamour traktuje jako „niejasny” , ale przywołujący korowód takich obrazów jak: kaskada loków i sięgające nagich ramion rękawiczki Rity Hayworth, magnetyzujące spojrzenie Grety Garbo, satynowe suknie opinające ciało Ginger Rogers. Modelki prezentujące new look Diora, lodowate blondynki z filmów Hitchcocka. (…) Obecnie glamour utożsamiany jest najczęściej z kiczem, tandetą, podróbką, „przerysowaniem w złym stylu”, bezguściem czy sztucznością z sensie metaforycznym i dosłownym.

Do nabycia w Wydawnictwie UwB