CompanyLogo.ashx

LSD 9.0. Chcesz zostać dziennikarzem? Zapisz się już teraz:

Termin rozpoczęcia dziewiątej edycji Letniej Szkoły Dziennikarstwa zbliża się nieubłaganie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kurier Poranny i Gazeta Współczesna. Zgłoszenia przyjmujemy do 12 czerwca. LSD jest dla tych, którzy swoją przyszłość chcą związać z zawodem dziennikarza. Warsztaty trwają ponad miesiąc, a uczestnicy będą mogli w tym czasie publikować swoje artykuły na łamach dwóch największych gazet regionalnych w województwie podlaskim. W tym roku tematem wakacyjnych zajęć będzie dziennikarstwo multimedialne i internetowej. Uczestnicy przejdą szkolenia m.in. z podstaw dziennikarstwa czy fotografii prasowej, ale też pozycjonowania materiałów dziennikarskich w Internecie, korzystania z narzędzi internetowych, przygotowania dziennikarskiego materiału filmowego i jego montażu, czy pracy w studio filmowym. Kurs jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona.

- W tym roku będzie mnie teorii, za to bardzo dużo praktyki, czyli skaczemy na głęboką wodę. Letnia Szkoła Dziennikarstwa to nie tylko okazja do nauczenia się nowych rzeczy, ale też interesująca przygoda i wyzwanie. To także okazja do poznania ciekawych osób i nawiązania nowych znajomości. Na takim kursie można zobaczyć różnicę między wyobrażeniami o zawodzie dziennikarza a rzeczywistością. A to na pewno pomoże w wyborze przyszłej drogi zawodowej – zachęca do udziału Jarosław Jabłoński, redaktor naczelny Gazety Współczesnej i Kuriera Porannego. – Dodam tylko, że wielu uczestników po zakończeniu kursu będzie miało szansę na współpracę z naszą redakcją.

Zajęcia będą trwały ponad miesiąc. Startujemy 1 lipca.
- Do kogo je kierujemy? Głównie do studentów i absolwentów studiów humanistycznych, ale jeżeli ktoś chce
zmienić swój zawód, to też nie ma przeszkód, by wziął udział w tym przedsięwzięciu, które organizujemy od 2009
roku – dodaje Jarosław Jabłoński.
Jak dostać się do LSD? Wystarczy złożyć swoje CV przez nasze strony internetowe: poranny.pl, wspolczesna.pl
lub nasz fanpage na Facebooku. Na zgłoszenia czekamy do 12 czerwca 2018 roku. Szczegółowych informacji
udzielamy pod numerem telefonu 695 119 726. (red)

Wybrane publikacje pracowników Instytutu Studiów Kulturowych

Karolina WierelWierel Publikacja1
Księga w nie-ludzkim świecie. Motyw Księgi w postapokaliptycznych przekazach literackich
i filmowych przełomu XX i XXI wieku
(…) osią książki, głównym wektorem zawartych w niej rozważań i analiz, jest motyw Księgi, różne formy jego obecności, w różnych postaciach, w utworach badanego nurtu. Śledząc ten watek autorka przekonująco dowodzi zaskakującej żywotności motywu, który w świecie nowych mediów mógłby wydawać się anachroniczny, tymczasem okazuje się zwornikiem wielu ważnych treści „wyobraźni postapokaliptycznej”, wehikułem zdolnym do przenoszenia do świata „po końcu” tradycyjnych struktur poznania i otwartym na takie ich przekształcenia, by odpowiadały na wyzwania radykalnie nowych doświadczeń (…).
(Z recenzji prof. dr. hab. Grzegorza Godlewskiego Instytut Kultury Polskiej, UW)

Olchanowski Publikacja1

Tomasz Olchanowski
Kultura ponowoczesna w perspektywach antropologii politeistycznej
Termin antropologii politeistycznej zrodził się oczywiście wraz z lekturą pism Hillmana, jak też dzięki wizjom greckich filozofów przedsokratejskich, wizjom Platona, neoplatoników, także tych, których zwiemy neoplatonikami renesansowymi. Antropologia politeistyczna więcej zawdzięcza wielkiej literaturze niż poglądom skostniałych akademików. Scala to, co zostało rozdzielone, jednocześnie zostawiając temu, co scala, autonomię. Scala filozofię z psychologią, pedagogikę z kulturoznawstwem czy twórczość artystyczną z socjologią. Pedagog czy psycholog nie może być tylko i wyłącznie człowiekiem nauki, obojętnie czy teoretykiem, czy praktykiem, lecz również powinien każdego dnia odkrywać w sobie duszę artysty. Inaczej skostnieje, a wtedy nieustannie powtarzać będzie te same błędy, które przed nim popełnili inni.

• dr Karolina Wierel