Wszyscy maturzyści reprezentujący województwo podlaskie w finale Konkursu Wiedzy o Mediach zdobyli indeksy.

W dniach 20-21 marca br. w gmachu Audytorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego odbył się finał I edycji Konkursu Wiedzy o Mediach. Do zawodów przystąpiło 144 uczestników z całego kraju reprezentujących 16 okręgów.

Pierwszego dnia uczniowie pisali test z zakresu wiedzy o mediach, spotkali się z dziennikarzem RMF FM oraz TVN24 Konradem Piaseckim, zwiedzali Centrum Nauki Kopernik, a także wzięli udział w wykładzie prof. Wiesława Władyki dotyczącym współczesnych mediów i roli współczesnego dziennikarza.

W wyniku testu wyłoniono 48 laureatów. Laureaci - maturzyści otrzymali indeksy na wyższe uczelnie.

Laureaci z młodszych klas - nagrody rzeczowe. Dodatkowo drugiego dnia odbył się quiz, w którym finałowa jedenastka laureatów walczyła o miejsca premiowane nagrodami rzeczowymi.

Wszyscy maturzyści z okręgu podlaskiego - 4 osoby z 10 reprezentantów okręgu - zdobyli cenne indeksy.

Są to:

• Ewelina Daria Dobosz - II LO z Białoruskim Językiem Nauczania im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim (opiekun: Włodzimierz Wawulski). Ewelina Dobosz uczestniczyła dodatkowo w quizie finałowym i zdobyła 4 miejsce, otrzymując poza indeksem i nagrodami rzeczowymi staż w mediach;

• Katarzyna Turowicz - LO im. Szymona Konarskiego w Sejnach (opiekun: Marta Makowska);

• Dawid Nowicki - IV LO im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku (opiekun: Iwona Bankiewicz- Zabielska);

• Barbara Jarocewicz - II LO z Białoruskim Językiem Nauczania im. B. Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim (opiekun: Włodzimierz Wawulski)

Ponadto Michał Piotr Kułakowski, uczeń klasy I LO w Sokółce (opiekun: Jolanta Zielenkiewicz) znalazł się w gronie laureatów konkursu i otrzymał cenne nagrody rzeczowe. Podsumowując - na 10 uczestników konkursu reprezentujących województwo podlaskie połowa została nagrodzona, w tym wszyscy maturzyści. Organizatorem konkursu w pierwszych dwóch etapach był Komitet Okręgowy przy kierunku kulturoznawstwo, studia międzywydziałowe na Uniwersytecie w Białymstoku. Laureaci etapu centralnego konkursu mają zapewnione przyjęcie na studia na tym kierunku.

Gratulujemy sukcesu!