Władcy

Teatr Latarnia ma przyjemność zaprosić na spektakl  |W Ł A D C Y|

koprodukcji   T E A T R    L A T A R N I A  |  T E A T R    K L E P I S K O

Ludobójstwo w historii cywilizacji nigdy nie było aktem spontanicznym. Do tego trzeba przygotować społeczeństwo.

Joanna Kos-Krauze

reżyseria: Mateusz Tymura

autorka dramatu: Magdalena Wleklik

współpraca scenograficzna: Aaliyah Navras

choreografia: Iza Szostak

asystent reżysera: Błażej Twarowski

koordynacja: Katarzyna Kapuścińska, Olga Lemieszek

wsparcie techniczne: Tomasz Waszczeniuk, Piotr Duniewski

zdjęcia: Robert Szczepański

występują:

Urszula Chrzanowska, Magdalena Czajkowska, Paula Czarnecka, Cezary Jabłoński, Jakub Klimaszewski, Rafał Pietrzak, Jan Wawrzyniec Tuźnik

data: 14, 15 stycznia 2017 r., godz: 18:00

sala teatralna Uniwersyteckiego Centrum Kultury - Kampus UwB,

ul. Ciołkowskiego 1

wejściówki w cenie 25 zł będą do kupienia godzinę przed spektaklem w UCK ( wejsciówki rozprowadza Fundacja Teatr Latarnia)

czas trwania spektaklu: 2,5 godz. + przerwa

wydarzenie Fb:

„WŁADCY”, to opowieść złożona z siedmiu rozdziałów inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Każda z części to wyspa na rzece historii, każdą rządzi inny w ł a d c a, każda opowiada o innym wydarzeniu z tragicznych dziejów Europy

*Kongo* *Hołogomor* *Radziłów* *Kisielin/Wołyń* *Srebrenica* *Utoya* *Zamachy / Bruksela...*

Dwie strony: kat i ofiara. Nie oskarżamy władców - robią to ich ofiary. Pokazujemy, jeśli się tylko da, na czym polega ich ideologia, obłąkanie. Ile w tym jest przypadku? Dajemy im na scenie prawo do wydawania swoich morderczych rozkazów, czynienia zbrodni.

Jedną z głównych inspiracji do rozpoczęcia pracy nad spektaklem była powieść Williama Goldinga „Władca much”. Scenariusz oraz zdarzenia dramatyczne były tworzone w oparciu o teksty źródłowe i historyczne. Motywem przewodnim spektaklu stało się - ludobójstwo.

Spektakl “Władcy” jest odnajdywaniem w historii tropów, które odkrywają nam także oblicze współczesnego terroryzmu. Terroryzm rozrasta się rozsiewając plony coraz bliżej każdego z nas. Zbyt szybko. Zbyt blisko. Być może owa teatralna analiza to jedyne co możemy zrobić aby ujarzmić strach i pójść dalej. Być może na którejś z wysp zobaczymy również i swoją twarz.