23 marca 2017 r. o godz. 14.00 w auli Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB przy ul. Świerkowej odbędzie się „Czytanie Sienkiewicza”. Przygotowała je młodzież z Liceum Społecznego im. Elizy Orzeszkowej przy ZS „Polska Macierz Szkolna” w Grodnie pod kierunkiem dr Ireny Czerniak (nauczycielki języka polskiego i redaktorki strony internetowej „Pomysł na polski”), włączając się w jubileuszowe obchody Roku Sienkiewicza poza granicami kraju.
Impreza – objęta patronatem honorowym Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Grodnie – odbyła się 26 listopada 2016 roku w sali multimedialnej konsulatu.
Białostockie spotkanie jest powtórzeniem listopadowego, grodzieńskiego wydarzenia.

Serdecznie zapraszam do udziału w wydarzeniu.

Semkiewicz1