4 kwietnia Wiktor Wołkow obchodziłby 75- urodziny. Z tej okazji nasze trzy studentki - Olga Goździewska, Magda Ciasnowska i Klara Kutnik - podjęły się bardzo ambitnego zadania: zorganizowania wystawy prac tego podziwianego wędrowca z aparatem.

Wystawa ma również charakter sentymentalny, gdyż selekcja odbywała się przy współpracy wdowy po fotografie Pani Grażyny Wołkow. Ale o szczegółach i kontekście powstania dowiecie się Państwo na nadchodzącym wernisażu, który odbędzie się 4 kwietnia o godzinie 18:00 na Wydziale Filologicznym UwB.

W związku z faktem, że nie jest to zwykłą wystawa fotografii, pomysłodawczynie podjęły decyzję o stworzeniu wystawy symultanicznej. Twórczość Wołkowa zostanie podzielona na następujące tematy/przestrzenie:

"Słońce", fotografia barwna - Wydział Filologiczny, Plac Uniwersytecki 1

,,Ptak", fotografia czarno- biała - Wydział Pedagogiki i Psychologii, Świerkowa 20

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę wydarzenia:

wolkow1