Tanecznym krokiem w świat kultury…

25 kwietnia 2017 roku w ramach zajęć Życie kulturalne z doktor Barbarą Olech wybraliśmy się do Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury do Galerii Spodki na ulicy Św. Rocha. Chcieliśmy się dowiedzieć, jak funkcjonuje ta instytucja. Odwiedzając Alkierz”, poznaliśmy historię i osiągnięcia Zespołu Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone” –ambasadora kultury naszego regionu. Właśnie tu oglądaliśmy - a nawet przymierzaliśmy - elementy strojów ludowych, nie tylko z Podlasia, ale także z innych regionów.

Następnie dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca w WOAK-u. Pani Katarzyna Zagłoba i pani Agnieszka Jakubicz opowiedziały nam , jak „od kuchni” przebiega planowanie i realizacja imprez kulturalnych.

Na koniec była miła niespodzianka, przygotowana przez panią Agnieszkę Jakubicz. Zostaliśmy wprowadzeni w tajniki tańca ludowego. Mieliśmy okazję wypróbować swoje umiejętności taneczne w czterech prostych tańcach, które sprawiły nam ogromną radość i w niejednej osobie obudziły ukryte pasje!

Dominika Zdunek – studentka I roku kulturoznawstwa

18191403 817261911766114 2081019748 n