Wakacje już za nami, a my - przepełnieni siłami witalnymi i optymizmem - z wolna wracamy do "normalnego" trybu akademickiego.
I tuż przed październikiem dzielimy się z Państwem dobrą wiadomością. Nasza utalentowana studentka Izabela Szafrańska, która otrzymała w tym roku stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami, udostępniła efekt swej pracy. Jest nim teledysk do pięknej żydowskiej piosenki "Dona Dona", której aranżację Izabela wykonała wspólnie z dobrze nam znanym gitarzystą i kompozytorem Pawłem Sokołowskim.

"Dona Dona" jest hołdem złożonym milionom ofiar II wojny światowej, których imion nigdy nie poznamy. Teledysk był kręcony w Tykocinie, Zabłudowie i Białymstoku, także możecie Państwo rozpoznać znajome miejsca. Bohaterem tego teledysku jest urodzony ok. 1940 roku w białostockim getcie Zbigniew Siwiński.
Szukanie własnych korzeni - motywem przewodnim.

Jednocześnie chcemy dodać, że w ramach Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier, Izabela Szafrańska wystąpi obok Jakuba Sienkiewicza, Jana Kondraka i Agnieszki Ozon w spektaklu "Ośmioro. Czekając na Jakuba" (muz. Zbigniew Łapiński). Wszelkie szczegóły na stronie Służewskiego Domu Kultury w Warszawie: