Drodzy Studenci I roku studiów I stopnia... Jak zdążyliście już zauważyć Uniwersytet jest instytucją, która posiada swoją własną specyfikę. Uniwersytet posiada również zbiór reguł wpływajacych na spsosób mówienia, gesty, ubiór, a nawet - sposób poruszania się po wąskich korytarzach Wydziału Filologicznego:) Istnieją reguły dyskusyjne, anachroniczne, śmieszne, ważne, obowiązkowe, historyczne itd. Jedno jest pewne: reguły uniwersyteckie obowiązują pracownikow naukowych, administracyjych oraz was - studentów. Sposoby zachowania się w miejscu publicznym, jakim jest Uniwersytet, często są niezauważalne, a przez to nieświadomie łamane. Prowadzi to neistety do pewnych konflików interpersonalnych, których każdy przecież chce uniknąć.

W dniu 11 października 2017 r. (środa) w godz. 11.30-13.00 w Auli Wydziału Filologicznego odbędzie się obowiązkowy wykład zatytułowany "Uniwersytecki savoir-vivre". Wykład przeprowadzi prof. UwB, dr hab. Alicja Kisielewska.

Wykład jest o tyle cenny, że pozwoli Państwu zdobyć wiedzę, z której będzie korzystali przez cały okres studiów.

savoir vivre we dwoje