img 3233

24 października studenci i pracownicy Wydziału Filologicznego wzięli udział w wyjazdowym spotkaniu w Maćkowej Rudzie z panem profesorem Andrzejem Strumiłło. Wykład - w ramach cyklu Prelekcje Mistrzów - dotyczył roli Władysława Strzemińskiego w polskiej kulturze artystycznej jako artysty i nauczyciela. Ważnym elementem spotkania była autorefleksja nad odczuwaniem świata przez artystę.
Studenci kulturoznawstwa złożyli także serdeczne życzenia Panu Profesorowi z okazji Jego 90 urodzin.
Wszyscy uczestnicy wyjazdu byli pod wielkim wrażeniem niezwykłej atmosfery panującej w domu Jubilata.