ptaki

film PTAKI ŚPIEWAJĄ W KIGALI + spotkanie z aktorką JOWITĄ BUDNIK
28 stycznia 2018, godz. 17.00
kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 8 zł - do kupienia w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ i na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl
Ptaki śpiewają w Kigali
Polska 2017, 113'
reż. Krzysztof Krauze i Joanna Kos-Krauze
obsada: Jowita Budnik, Eliane Umuhire, Witold Wieliński
Film zdobył Srebrne Lwy na Festiwalu Filmowym w Gdyni w 2017 roku, grające główne role Eliane Umuhire i Jowita Budnik otrzymały Złote Lwy, za swoje kreacje zostały także nagrodzone na MFF w Karlowych Warach!
Jest rok 1994. Po tym, jak w Kigali zestrzelono samolot prezydenta Rwandy, trwają rozruchy między plemionami Tutsi i Hutu. W ciągu trwających 100 dni czystek z rąk ekstremistów ginie około miliona ludzi. Świadkiem tych wydarzeń jest Anna - polska ornitolog, która przyjechała do Afryki, aby prowadzić badania nad spadkiem populacji sępów w Rwandzie. Gdy zaczyna się ludobójstwo, Polka ratuje przed śmiercią młodą dziewczynę z plemienia Tutsi - Claudine. Anna umożliwia ocalonej ucieczkę do Polski.
Po przylocie do kraju kobiety próbują otrząsnąć się z koszmarnych przeżyć, ale nie są w stanie wpisać się w rutynę codziennego życia...