Lucy Lisowska - prezes Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska - Izrael - podczas wręczenia dyplomów studentkom i studentom II roku kulturoznawstwa UwB.

Jak dowiadujemy się ze strony interenetowej Centrum: "Bez nich trudno byłoby nam sprawnie przeprowadzić X Festiwal Kultury Żydowskiej "Zachor - Kolor i Dźwięk". Już myślimy o czerwcowym XI Festiwalu. I... Oczywiście, liczymy na pomoc wolontariuszy"!

Gratulujemy naszym studentom i zachęcamy do wspierania tak świetnych inicjatyw.

Przypominamy, że Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska - Izrael za swój cel przyjmuje m.in.

• dbałość o dziedzictwo kultury żydowskiej
  • pielęgnowanie i propagowanie tradycji i kultury żydowskiej i izraelskiej
  • popularyzacja dobrych kontaktów między narodami
  • współudział w inicjowaniu i koordynacji bezpośrednich kontaktów, ze szczególnym uwzględnieniem kontaktów młodzieży z Izraela z młodzieżą z Polski
  • prowadzenie prelekcji i spotkań mających na celu przełamywanie wzajemnych uprzedzeń , barier

Studenci kulturoznawstwa nie tylko działają w ramach wolontariatu przy organizowaniu Festiwalu "Zachor - Kolor i Dźwięk", ale też częstą goszczą Panią Prezes na swoich zajęciach, poznając specyfikę kultury żydowskiej.