Czy kulturę można poznawać tylko w murach uczelni? Zdecydowanie nie!

Studenci I roku kulturoznawstwa wzięli udział w objeździe naukowym Na szlaku wielu kultur.

Mogli przyjrzeć się wielokulturowości Podlasia z różnych perspektyw.  Szczególnie interesująca jest wiedza dotycząca polskich Tatarów i Żydów, których wpływ na na region był niegdyś znaczący. Ważny jest także dialog pomiędzy kulturą Wschodu i Zachodu.

Kolejnym argumentem przemawiającym za objazdami naukowymi jest fakt, że mają charakter integracyjny :)