1

Podlaska Akademia Kultury przy Białostockim Ośrodku Kultury oraz Polski Instytut Sztuki Filmowej zapraszają na film
Andrzeja Jakimowskiego

PRZYRZECZENIE - reż. Terry George

17 czerwca 2018, godz. 16.00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 8 zł – wkrótce do kupienia w kasie kina Forum i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Przyrzeczenie

tytuł oryginalny: The Promise

reżyseria: Terry George

aktorzy: Oscar Isaac, Charlotte le Bon, Christian Bale, Jean Reno, Shohreh
Rok 1915, stolica Imperium Osmańskiego. Michael przybywa do Stambułu, by zrealizować swoje wielkie plany o studiach medycznych i zacząć życie o jakim zawsze marzył. Gdy poznaje Anę, od pierwszej chwili wie, że to kobieta jego życia. Za plecami narzeczonego Any, słynnego amerykańskiego fotoreportera Chrisa, wybucha namiętny romans. W tym czasie Imperium zaczyna drżeć w posadach, a na ulicach Stambułu robi się niespokojnie. Siły tureckich nacjonalistów, korzystając z narastającego chaosu rozpoczynają prześladowania ludności ormiańskiej. Michael i Ana, oboje ormiańskiego pochodzenia, z dnia na dzień stają w obliczu śmiertelnego zagrożenia. Gdy krew płynie ulicami, a świat odwraca oczy, to Amerykanin Chris może okazać się jedyną szansą ocalenia dla zakochanych.

Przemilczana przez dziesiątki lat, szokująca historia pierwszej zbrodni ludobójstwa w XX wieku. Oscar Isaac (Co jest grane, Davis?), Charlotte Le Bon (Podróż na sto stóp) i Christian Bale (Big Short) w poruszającej opowieści o miłości w czasach nienawiści.

2