Zapraszamy do oglądania najnowszej produkcji jednego z naszych pracowników.

Tym razem dr Tomasz Adamski wraz z Pawłem Nazarukiem zrealizowali miniserial dokumentalny o miłości polsko- rosyjskiej zatytułowany : "Miłość polsko / russkaja lubow".

Miłość polsko-rosyjska. Możliwa? Trudna? Przecież miłość zwycięża wszystko! Chyba, że jest akurat mecz Polska-Rosja albo w Rosji wyłączają ciepłą wodę. „Miłość polsko / russkaja lubow” to przede wszystkim spojrzenie na międzykulturowe związki. Siedem par polsko-rosyjskich podzieliło się swoimi doświadczeniami i opowiedziało o tym co ich łączy i różni oraz o tym, gdzie znajdują platformę porozumienia. Osiem krótkich odcinków przedstawiać będzie różne etapy związków, od dnia poznania aż do dzisiaj. W ramach każdego z filmu bohaterowie odpowiedzą na pytania dotyczące takich kwestii jak: wzajemne stereotypy, relacje rodzinne, święta, historia, polityka, wzajemne modele męskości i kobiecości, małżeństwo, dzieci i wiele innych. Całość to ciepła,  często zabawna, a czasami nawet wzruszająca opowieść o ludzkich relacjach i tym, że miłość nie uznaje żadnych granic.

Serial zrealizowany został dla Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.
Filmy można obejrzeć pod linkiem: