2016 plakat eliminacjeGratulujemy Izabeli Szafrańskiej i Pawłowi Sokołowskiemu zajęcia I miejsca w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej 2016.

Wczoraj w Fundacji EDF Polska na scenie zmierzyło się 10 laureatów OFPA 2016, którzy zachwycili ich i publiczność wysokim poziomem artystycznym wykonywanych piosenek. Werdykt zapadł dopiero późnym wieczorem. Jury w składzie:

- Beata Fudalej,
- Sambor Dudziński,
- Jan Kondrak,
- Ewa Kornecka,
- Jarosław Wasik.

postanowiło przyznać I nagrodę w wysokości 9 tys. złotych Izabeli Szafrańskiej, II nagrodę i 3 tys. złotych ex aequo:
- Bartoszowi Buławie
- Rafałowi Kozikowi

Cztery równorzędne wyróżnienie w wysokości 1000 zł przyznać:
- Marcie Fitowskiej
- Paulinie Grochowskiej
- Karolinie Łopuch
- Kamilowi Owczarkowi

Za najlepszy akompaniament nagrodę w wysokości 2 x 500 zł otrzymują: Jarosław Hanik i Paweł Sokołowski.