UNADJUSTEDNONRAW thumb 1afe

15 października odbył się wyjazd naukowy studentów pierwszego roku kulturoznawstwa w ramach zajęć z Kultury Podlasia
Studenci mieli możliwość obejrzenia w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej interesujących wystaw stałych prezentujących wybrane zagadnienia kultury Podlasia. Życie codzienne mieszkańców wsi pokazane poprzez zachowane od zniszczenia przedmioty, narzędzia, wyposażenie i budynki okazało się podróżą w świat, którego już nie ma.
Podczas wspólnego ogniska był czas na dzielenie się wrażeniami, przemyśleniami i integrację.
Następnym punktem wyjazdu była synagoga w Tykocinie. Zwiedzanie synagogi zostało połączone z fascynującą opowieścią o kulturze mieszkańców Podlasia, po których zostały jedynie ślady i nieliczne pamiątki.
Przed nami kolejne wyjazdy i objazdy!