Podlaskie  Stowarzyszenie  Tańca  poszukuje  wolontariuszy,
z  którymi  wspólnymi  siłamizorganizuje 16. Edycję Festiwalu Kalejdoskop 2019!

kalejdoskop2019

Jeżeli pasjonujesz się kulturą, tańcem oraz szeroko pojętą sztuką – dołącz do naszego zespołu! To niepowtarzalna okazja ku temu, aby nie tylko uczestniczyć w wydarzeniach festiwalowych, ale także je współtworzyć!

Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Kalejdoskop odbywa się w Białymstoku od 2002 roku. Jest to największa tego typu impreza w północno-wschodniej Polsce, kształtująca świadomość tancerzy i gusta publiczności. Niewiele kulturalnych inicjatyw w regionie, tworzonych przez organizacje pozarządowe, może poszczycić się tak długim doświadczeniem w realizacji, tym bardziej, że dziedzina, którą zajmuje się Kalejdoskop, wielu wydaje się elitarna. Przewodnią ideą festiwalu, poza promocją sztuki  tańca, jest komunikacja, dążenie do minimalizacji  bariery między widzem a artystą. Tegoroczna edycja Kalejdoskopu skupia się szczególnie na idei tańca widzianego jako ruch, działanie i współdziałanie na linii widz-artysta.

Coraz większa frekwencja podczas wydarzeń festiwalowych świadczy o rosnącym zainteresowaniu  białostoczan tańcem oraz sztuką inspirowaną ruchem. Istnieje więc wyraźna potrzeba rozwijania imprezy i prezentowania szerokiej widowni najciekawszych dokonań z dziedziny tańca i innych sztuk, których inspiracją staje się ruch.

Kogo szukamy?

Do pracy w charakterze wolontariusza zapraszamy każdą zainteresowaną osobę, która ukończyła 18 lat. Ze względu na szeroką grupę odbiorców festiwalu, jesteśmy otwarci na każdego, od studentów po seniorów. Szukamy przede wszystkim pasjonatów sztuki, osób otwartych, niebojących się wyzwań oraz dysponujących odrobiną wolnego czasu.

Co oferujemy?

Wolontariat podczas festiwalu Kalejdoskop to:

• możliwość uczestnictwa w wydarzeniach festiwalowych: spektaklach, spotkaniach z artystami i teoretykami, warsztatach, happeningach, wystawach, imprezach tanecznych
  • okazja do nabycia umiejętności i doświadczenia w zakresie organizacji wydarzeń

kulturalnych

• szansa na poznanie interesujących ludzi: artystów, pasjonatów sztuki
  • przygoda, celebracja, satysfakcja z bycia częścią festiwalowego zespołu ;)

Czego oczekujemy?

Każdy z wolontariuszy otrzyma określony przydział zadań ze względu na zakres zainteresowań i umiejętności:

OPIEKUN GOŚCI POLSKICH:

Osoba, która swoją opieką otoczy festiwalowych artystów.

Przydzielone zadania sprawią przyjemność osobie otwartej i komunikatywnej.

OPIEKUN GOŚCI ZAGRANICZNYCH:

Osoba, która swoją opieką otoczy festiwalowych artystów.

Przydzielone zadania sprawią przyjemność osobie otwartej i komunikatywnej. Wymagana znajomość jęz. angielskiego

REZYDENT:

Osoba, która będzie łącznikiem pomiędzy biurem festiwalowym oraz miejscami festiwalowymi.

Przydzielone zadania będą idealne dla osoby odpowiedzialnej i lubiącej wyzwania.

PR-OWIEC:

Osoba, która m.in. będzie zajmowała się reklamą i promocją, kontaktem z mediami lokalnymi oraz ogólnopolskimi. Zadania idealne dla osoby, która interesuje się public relations oraz mediami.

OBSŁUGA WIDOWNI:

Osoba, zajmie się m.in. sprzedażą biletów oraz kontaktem z widzami festiwalowymi. Zadania idealne dla osoby, której nie obce są cyferki” ☺

SPECJALISTA DS. SOCIAL MEDIA

Osoba, która pomoże przy obsłudze profilu Festiwalu Kalejdoskop na Facebooku oraz Instagramie. Zadania idealne dla osoby, która w social mediach czuje się jak ryba w wodzie!

Co zrobić, aby zostać wolontariuszem Festiwalu Kalejdoskop 2019?

• pobierz i wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem: https://tiny.pl/tgq6b
  • wypełniony formularz prześlij na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.w terminie do 15.03.2019 r.

Z aplikantami skontaktuje się koordynator wolontariuszy, który wyznaczy termin spotkania organizacyjnego, podczas którego zostanie ustalony podział zadań oraz harmonogram działania.

Biuro festiwalowe:

Podlaskie Stowarzyszenie Tańca Ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10

Tel. 85 652 51 64

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  www.festiwal-kalejdoskop.pl