Uniwersyteckie Centrum Kultury, Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz Autorzy - Paweł Nazaruk i Tomasz Adamski zapraszają na film dokumentalny „Miłość polsko / russkaja lubow”.

Termin: 11 kwietnia (czwartek) godz. 18

Miejsce: Uniwersyteckie Centrum kultury, ul. Ciołkowskiego 1N, 15-245 Białystok

jblodflgdediolpe

Miłość polsko-rosyjska. Możliwa? Trudna? Przecież miłość zwycięża wszystko! Chyba, że jest akurat mecz Polska-Rosja albo w Rosji wyłączają ciepłą wodę. „Miłość polsko / russkaja lubow” to opowieść o międzykulturowych związkach. Siedem par polsko-rosyjskich podzieliło się swoimi doświadczeniami i opowiedziało filmowcom o tym, co ich łączy i o tym, co ich różni. Bohaterowie odpowiadają na pytania dotyczące wzajemnych stereotypów, więzi rodzinnych, świąt, historii, polityki, modeli męskości i kobiecości, małżeństwa, dzieci. Snują opowieść o miłości, która nie uznaje granic.

Występują
Emilia Florczak i Piotr Lubińskij, Anna Mandes-Tarasow i Michaił Tarasow, Uljana i Rafał Rzeszotarscy, Sława Szebyrjewa i Andrzej Piękoś

Pomysł
Olimpia Bronowicka (Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia)

Twórcy
Paweł Nazaruk (DogFilm Studio Filmowe, producent, reżyser i operator filmowy, twórca nagradzanych w Polsce i za granicą dokumentów „Dziura do piekła”, „To się ciągle wydarza”, „Searching for hell”)
Tomasz Adamski (reżyser, kulturoznawca, filmoznawca i współtwórca jednego z najbardziej znanych polskich festiwali filmowych Żubroffka)

Po projekcji spotkanie z Tomaszem Adamskim poprowadzi Katarzyna Niziołek (Pracownia Sztuki Społecznej, ISiK UwB).