KULTUROZNAWCZE WYKŁADY GOŚCINNE

12 czerwca 2019 roku Międzywydziałowy Instytut Kulturoznawstwa i Sztuki inauguruje cykl kulturoznawczych wykładów gościnnych

Są to wykłady otwarte, na które serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Pierwszy z cyklu wykład pt. Celebryci i my, czyli zarządzanie sławą wygłosi wybitny medioznawca i kulturoznawca - Prof. dr hab. Wiesław Godzic z Uniwersytetu Humanistyczno-społecznego SWPS z Warszawy. Wykład odbędzie się w auli Wydziału Filologicznego UwB, Plac NZS 1 – początek o godzinie 11.30.

CELEBRYCI I MY

Kim są główni aktorzy dzisiejszej sfery medialnej: kto jest na scenie w snopach światła? To dla nich telewizja nie jest po to, żeby ją oglądać, ale w niej występować. Nie ma wątpliwości, że tworzą nową sferę publiczną. To figury odległe wprawdzie, ale nie tak dalekie, jak boginie-gwiazdy. Często są w naszym zasięgu – takie indywidua z innej planety, ale swojskie. Nie są bohaterami, nie dokonały wielkich czynów, ale przesadą jest twierdzić, że nic nie robią – są w mediach i grają siebie będących w mediach – a to wcale nie jest łatwe.

Przedstawione zostaną wyniki najnowszego raportu (2019, NPRH, Godzic i inni, Celebryci w Polsce. Badanie interdyscyplinarne). Postawione zostaną pytania o przyszłość tego zjawiska w Polsce.

Godzic2019z