EY praktyki

Weź udział w prestiżowych konkursach dla studentów i wygraj płatne praktyki w EY.

Udział w konkursach to najlepszy sposób, żeby poznać pracę doradców biznesowych oraz poznać specjalistów z EY.

Financial Challenger

To prestiżowy konkurs, dzięki któremu masz szansę przekonać się, jak wygląda praca profesjonalnego doradcy finansowego. Jest okazją zdobycia cennych doświadczeń, wygrania atrakcyjnych nagród oraz najlepszym startem, jeżeli planujesz rozpocząć karierę w świecie finansów.

EY Financial Challenger składa się z trzech etapów, podczas których bierzesz udział w cyklu interaktywnych studiów przypadku, przygotowanych przez ekspertów z naszej firmy. Zadania polegają np. na przeprowadzeniu sprzedaży lub kupna spółki, dokonaniu ich wyceny i przygotowaniu analizy finansowej, negocjacjach biznesowych i przekonywaniu partnerów do swoich rozwiązań.

Do wygrania: płatne praktyki w Dziale Doradztwa Transakcyjnego EY oraz atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe.

Więcej informacji na stronie konkursu.

EYe on Tax

To konkurs, dzięki któremu studenci kierunków prawniczych i ekonomicznych mają okazję wejść w rolę profesjonalnego doradcy podatkowego i spojrzeć na podatki fachowym okiem. Uczestnicy EYe on Tax weryfikują w praktyce swoją wiedzę i umiejętności zdobyte na studiach, ćwiczysz zdolność prezentacji oraz pracy w zespole.

Konkurs jest organizowany przez Dział Doradztwa Podatkowego EY i składa się z trzech etapów, podczas których 3- lub 4-osobowe zespoły rozwiązują kazusy prawne, dotyczące zarówno polskiego, jak i międzynarodowego prawa podatkowego.

Zwycięzcy zdobywają płatne praktyki w Dziale Doradztwa Podatkowego EY oraz atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe.

Więcej informacji na stronie konkursu.

TURYSTYKA
KULTUROWA

Międzywydziałowe Studia Kulturoznawcze posiadają w ofercie sześć specjalności - po trzy na każdy poziom kształcenia. Specjalności umożliwiają zdobycie fachowej wiedzy i umiejętności charakterystycznych dla danej dziedziny (tworzenie efektywnych kampanii reklamowych, praca nad warsztatem fotograficzno-filmowym, tworzenie treści w mediach cyfrowych, poznawanie dziedzictwa kulturowego regionu). Jednakże te same specjalności przenikają się w wielu aspekatch i nawzajem uzupełniają. Zachecamy do zapoznania się z ofertą studiów I i II stopnia na kulturoznawstwie.

50 TWARZY KULTUROZNAWSTWA
NA 50-LECIE WYDZIAŁU FILOLOGICZNEGO UWB

Wybrane publikacje pracowników MIKiS

0192805701590

Glamour – magia czy mistyfikacja?
Dawny urok w nowym wymiarze

Alicja Kisielewska, Monika Kostaszuk-Romanowska, Anetta B. Strawińska (red.)

Przywołane w tytule pojęcie glamour stało się impulsem do naukowej refleksji dotyczącej - z naszej perspektywy – istotnego, aktualnego i wymagającego klasyfikacji zjawiska z zakresu współczesnej kultury. Termin glamour jest niejednoznaczny znaczeniowo. Virginia Postrel – amerykańska pisarka i dziennikarka, niekwestionowany autorytet w zakresie glamour – określa go mianem „tajemniczy”. (…) Maria Poprzecka, polska historyczka sztuki, termin glamour traktuje jako „niejasny” , ale przywołujący korowód takich obrazów jak: kaskada loków i sięgające nagich ramion rękawiczki Rity Hayworth, magnetyzujące spojrzenie Grety Garbo, satynowe suknie opinające ciało Ginger Rogers. Modelki prezentujące new look Diora, lodowate blondynki z filmów Hitchcocka. (…) Obecnie glamour utożsamiany jest najczęściej z kiczem, tandetą, podróbką, „przerysowaniem w złym stylu”, bezguściem czy sztucznością z sensie metaforycznym i dosłownym.

Do nabycia w Wydawnictwie UwB

• ESTETYKA PRAGNIEŃ