Kulturoznawstwo w obiektywie...

Szlachetna Paczka Kulturoznawców (11.12.2015)

Pracownicy i studenci kulturoznawstwa Uniwersytetu w Białymstoku włączyli się w tym roku w projekt Szlachetna Paczka. W ramach akcji przygotowali pomoc dla pani Anny z Białegostoku, która samotnie wychowuje dwójkę dzieci.

Do tej pory pojedyncze osoby związane z kierunkiem miały kontakt z projektem. W tym roku kulturoznawcy po raz pierwszy jako kierunek przygotowali paczkę. Byli wśród nich: wykładowcy Zakładu Wiedzy o Kulturze, Zakładu Literatury Międzywojennej i Współczesnej, Zakładu Historii Języka Polskiego na Wydziale Filologicznym, wykładowcy Zakładu Kulturoznawstwa i Zakładu Edukacji Wizualnej Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB,  oraz studenci kulturoznawstwa.

Rodzina, której kulturoznawcy postanowili pomóc, bardzo potrzebowała wsparcia. Pani Anna od lipca utrzymuje siebie i dzieci jedynie dzięki pracom dorywczym, ma problem ze znalezieniem stałego zatrudnienia. Kulturoznawcy przeprowadzili zbiórkę rzeczy dla potrzebującej rodziny. Udało się im zgromadzić żywność, środki czystości, pościel, ręczniki, odzież, biżuterię dla dorastającej dziewczynki i jej mamy, buty, przybory szkolne oraz mały piekarnik. Dzięki zgromadzonej pomocy rodzina będzie mogła spędzić Święta godniej i w radośniejszych nastrojach.

Page 1 of 2

 

 

BACHELOR'S DEGREE

          MASTER'S DEGREE

 

 T2

MEDIA
AND COMMUNICATION

      

T3

ADVERTISING
AND PUBLIC RELATIONS

           

T1

CULTURAL TOURISM

                
      

T4

COMMUNICATION
IN DIGITAL MEDIA

 
   

T6

FILM AND MEDIA
STUDIES

           

T5

CULTURE OF PODLASIE

 


 

    

  50 / 50

            
 
 
50 SHADES OF CULTURAL STUDIES
50 YEARS OF PHILOLOGICAL FACULTY UWB