teatr

20 czerwca ruszy kolejny nabór na unikatowe, dwuletnie studia podyplomowe Pedagogika Teatru. Zgłoszenia na studia w roku akademickim 2016/2017 przyjmowane będą do 14 września.Studia skierowane są do absolwentów studiów magisterskich – humanistycznych i artystycznych – z różnych grup wiekowych i społecznych. Do słuchaczy Pedagogiki Teatru należą artyści, nauczyciele, pracownicy teatrów, animatorzy kultury, którzy w swojej pracy zawodowej: prowadzą grupy teatralne, planują zajmować się edukacją w szkołach, teatrach, ośrodkach kultury, warsztatach terapii zajęciowej, domach pomocy społecznej, organizacjach pozarządowych, tworzą lub chcą realizować autorskie programy edukacyjne i animacyjne.

Absolwenci Pedagogiki Teatru mogą znaleźć zatrudnienie w domach kultury, szkołach, zakładać organizacje pozarządowe, działać w obszarze teatru offowego, a także w rozmaitych instytucjach kulturalnych, które coraz częściej otwierają się na działania z obszaru edukacji teatralnej.

Bogaty program zajęć kształtują wybitni prowadzący, wywodzący się z różnych ośrodków akademickich, np. Uniwersytetu Jagiellońskiego (prof. Dariusz Kosiński), Uniwersytetu Warszawskiego (dr Zofia Dworakowska, dr Ewelina Godlewska-Byliniak) Akademii Teatralnej (Lech Śliwonik, Edward Wojtaszek). Są wśród nich znani praktycy: Teatr Chorea, Grupa Studnia O., Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, Stowarzyszenie Praktyków Dramy „Stop-klatka”, Justyna Sobczyk, Bogumiła Stachurska czy Wojtek Ziemilski.
_________________________

Zgłoszenia na studia przyjmowane są do 14 września. Rozmowy kwalifikacyjne odbędą się 16 i 17 września 2016. Liczba miejsc ograniczona.

Pierwsze zajęcia ruszą w październiku - zjazdy odbywać się będą co 2 tygodnie, w soboty i niedziele (terminarz zajęć na rok akademicki 2016/2017 zostanie podany w miesiącach letnich). Całe studia trwają dwa lata (4 semestry), a ich koszt to 1200 zł za semestr, 4800 zł za całe studia.


Więcej informacji na  Facebooku


Kontakt: Instytut Kultury Polskiej UW, tel.: 22 55 24 505, 22 55 20 884, e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


 

 

STUDIA I STOPNIA
 

     STUDIA II STOPNIA

 

 T2

MEDIA
I KOMUNIKOWANIE

      

T3

REKLAMA
I PUBLIC RELATIONS

                
      

T4

KOMUNIKOWANIE
W MEDIACH CYFROWYCH

 
          

T6

FILMOZNAWSTWO-
MEDIOZNAWSTWO

 

           

T5

KULTURA PODLASIA

 

Instytut Studiów Kulturowych posiada w ofercie pięć specjalności - dwie na studiach I stopnia i trzy na studiach II stopnia. Specjalności umożliwiają zdobycie fachowej wiedzy i umiejętności charakterystycznych dla danej dziedziny (tworzenie efektywnych kampanii reklamowych, praca nad warsztatem fotograficzno-filmowym, tworzenie treści w mediach cyfrowych, poznawanie dziedzictwa kulturowego regionu). Jednakże te same specjalności przenikają się w wielu aspekatch i nawzajem uzupełniają. Zachecamy do zapoznania się z ofertą studiów I i II stopnia na kulturoznawstwie