Chcielibyśmy zaprosić Państwa na interdyscyplinarną konferencję naukową PRL-owskie re-sentymenty, która odbędzie się 22-23 listopda w budynku Wydziału Filologicznego (Plac Uniwersytecki 1) w sali 48 (na parterze). Rozpoczęcie konforencji o godzinie 10:15.

PRL jako zamknięty okres najnowszej historii Polski coraz częściej staje się obiektem nowych interpretacji i kulturowych rozrachunków, źródłem współczesnych, rozmaicie motywowanych, odwołań i zapożyczeń, które warto poddać naukowej analizie. Hasła wywoławcze konferencji to: PRL, sentyment, resentyment.

W trakcie dwudniowej konferencji możecie się Państwo dowiedzieć m.in. o filozofii w PRL-u; naleśnikach neapolitańskich; wspomnieniach Agnieszki Osieckiej; kulturze studenckiej PRL-u czy sztuce, mediach i wzornictwie charakterystycznych dla tamtego okresu.

Konferencja jest otwarta i skierowana nie tylko do osób żyjących w PRL-u, ale przede wszystkim do tych z Państwa, dla których jest to okres nieznany. A więc kochamy czy nienawidzimy Polską Rzeczpospolitą Ludową? Poniżej plakat i program konferencji - jeszcze raz zapraszamy.

Plakat PRL2016

 

program a4


 

 

STUDIA I STOPNIA
 

     STUDIA II STOPNIA

 

 T2

MEDIA
I KOMUNIKOWANIE

      

T3

REKLAMA
I PUBLIC RELATIONS

                
      

T4

KOMUNIKOWANIE
W MEDIACH CYFROWYCH

 
          

T6

FILMOZNAWSTWO-
MEDIOZNAWSTWO

 

           

T5

KULTURA PODLASIA

 

Instytut Studiów Kulturowych posiada w ofercie pięć specjalności - dwie na studiach I stopnia i trzy na studiach II stopnia. Specjalności umożliwiają zdobycie fachowej wiedzy i umiejętności charakterystycznych dla danej dziedziny (tworzenie efektywnych kampanii reklamowych, praca nad warsztatem fotograficzno-filmowym, tworzenie treści w mediach cyfrowych, poznawanie dziedzictwa kulturowego regionu). Jednakże te same specjalności przenikają się w wielu aspekatch i nawzajem uzupełniają. Zachecamy do zapoznania się z ofertą studiów I i II stopnia na kulturoznawstwie