Tanecznym krokiem w świat kultury…

25 kwietnia 2017 roku w ramach zajęć Życie kulturalne z doktor Barbarą Olech wybraliśmy się do Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury do Galerii Spodki na ulicy Św. Rocha. Chcieliśmy się dowiedzieć, jak funkcjonuje ta instytucja. Odwiedzając Alkierz”, poznaliśmy historię i osiągnięcia Zespołu Pieśni i Tańca „Kurpie Zielone” –ambasadora kultury naszego regionu. Właśnie tu oglądaliśmy - a nawet przymierzaliśmy - elementy strojów ludowych, nie tylko z Podlasia, ale także z innych regionów.

Następnie dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca w WOAK-u. Pani Katarzyna Zagłoba i pani Agnieszka Jakubicz opowiedziały nam , jak „od kuchni” przebiega planowanie i realizacja imprez kulturalnych.

Na koniec była miła niespodzianka, przygotowana przez panią Agnieszkę Jakubicz. Zostaliśmy wprowadzeni w tajniki tańca ludowego. Mieliśmy okazję wypróbować swoje umiejętności taneczne w czterech prostych tańcach, które sprawiły nam ogromną radość i w niejednej osobie obudziły ukryte pasje!

Dominika Zdunek – studentka I roku kulturoznawstwa

 

18191403 817261911766114 2081019748 n

 


 

 

STUDIA I STOPNIA
 

     STUDIA II STOPNIA

 

 T2

MEDIA
I KOMUNIKOWANIE

      

T3

REKLAMA
I PUBLIC RELATIONS

                
      

T4

KOMUNIKOWANIE
W MEDIACH CYFROWYCH

 
          

T6

FILMOZNAWSTWO-
MEDIOZNAWSTWO

 

           

T5

KULTURA PODLASIA

 

Instytut Studiów Kulturowych posiada w ofercie pięć specjalności - dwie na studiach I stopnia i trzy na studiach II stopnia. Specjalności umożliwiają zdobycie fachowej wiedzy i umiejętności charakterystycznych dla danej dziedziny (tworzenie efektywnych kampanii reklamowych, praca nad warsztatem fotograficzno-filmowym, tworzenie treści w mediach cyfrowych, poznawanie dziedzictwa kulturowego regionu). Jednakże te same specjalności przenikają się w wielu aspekatch i nawzajem uzupełniają. Zachecamy do zapoznania się z ofertą studiów I i II stopnia na kulturoznawstwie