Prezentujemy Państwu kolejną fotorelację z objazdu naukowego - pod hasłem: Filmowymi śladami przez północne Podlasie, który odbył się 18 maja.
W objeździe tym uczestniczyli studenci Animacji Kultury z arteterapia oraz studenci Kulturoznawstwa. Opiekunami byli: mgr Karol Więch i dr Tomasz Adamski.

Rozpoczęliśmy naszą podroż od krótkiej wizyty w Studzienicznej, gdzie szukaliśmy śladów filmu Karate po polsku w reżyserii Wojciecha Wójcika. Potem udaliśmy się do Sejn gdzie Pani Bożena Szroeder wprowadziła nas w działalność Ośrodka Pogranicze, sztuk, kultur, narodów, a zrobiła to poprzez krótkie formy filmowe realizowane przez najmłodszych sejneńczyków. To poprzez te filmy dowiedzieliśmy się więcej o fascynującej historii Sejn, wielokulturowości tego miejsca: Żydach, Litwinach, Polakach, Staroobrzędowcach.

Potem udaliśmy się na próbę Orkiestry Mikołaja Trzaski, która przygotowywała się do występu z zespołem Remont Pomp.

Po próbie pojechaliśmy do pobliskiej Krasnogródy, gdzie powstał słynny film Dolina Issy w reżyserii Tadeusza Konwickiego, by tam wysłuchać fascynującej opowieści o Czesławie Miłoszu i jego młodości oraz by obejrzeć krótki dokument o wybitnym polskim nobliście. Po chwili czasu wolnego uczestniczyliśmy w spektaklu Kroniki Sejneńskie, który zrobił na nas wszystkich ogromne wrażenie. Po spektaklu pełni nowych, inspirujących doświadczeń udaliśmy się w drogę powrotną mijając po drodze miejsca, gdzie kręcone były takie filmy jak: Pan Tadeusz, Czarne Chmury, Ryś czy Jutro będzie lepiej...

2z

 


 

 

STUDIA I STOPNIA
 

     STUDIA II STOPNIA

 

 T2

MEDIA
I KOMUNIKOWANIE

      

T3

REKLAMA
I PUBLIC RELATIONS

                
      

T4

KOMUNIKOWANIE
W MEDIACH CYFROWYCH

 
          

T6

FILMOZNAWSTWO-
MEDIOZNAWSTWO

 

           

T5

KULTURA PODLASIA

 

Instytut Studiów Kulturowych posiada w ofercie pięć specjalności - dwie na studiach I stopnia i trzy na studiach II stopnia. Specjalności umożliwiają zdobycie fachowej wiedzy i umiejętności charakterystycznych dla danej dziedziny (tworzenie efektywnych kampanii reklamowych, praca nad warsztatem fotograficzno-filmowym, tworzenie treści w mediach cyfrowych, poznawanie dziedzictwa kulturowego regionu). Jednakże te same specjalności przenikają się w wielu aspekatch i nawzajem uzupełniają. Zachecamy do zapoznania się z ofertą studiów I i II stopnia na kulturoznawstwie