Wakacje już za nami, a my - przepełnieni siłami witalnymi i optymizmem - z wolna wracamy do "normalnego" trybu akademickiego.
I tuż przed październikiem dzielimy się z Państwem dobrą wiadomością. Nasza utalentowana studentka Izabela Szafrańska, która otrzymała w tym roku stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami, udostępniła efekt swej pracy. Jest nim teledysk do pięknej żydowskiej piosenki "Dona Dona", której aranżację Izabela wykonała wspólnie z dobrze nam znanym gitarzystą i kompozytorem Pawłem Sokołowskim.


"Dona Dona" jest hołdem złożonym milionom ofiar II wojny światowej, których imion nigdy nie poznamy. Teledysk był kręcony w Tykocinie, Zabłudowie i Białymstoku, także możecie Państwo rozpoznać znajome miejsca. Bohaterem tego teledysku jest urodzony ok. 1940 roku w białostockim getcie Zbigniew Siwiński.
Szukanie własnych korzeni - motywem przewodnim.

https://www.youtube.com/watch?v=GEHcaECk09U

 

Jednocześnie chcemy dodać, że w ramach Warszawskiego Festiwalu Kultury Bez Barier, Izabela Szafrańska wystąpi obok Jakuba Sienkiewicza, Jana Kondraka i Agnieszki Ozon w spektaklu "Ośmioro. Czekając na Jakuba" (muz. Zbigniew Łapiński). Wszelkie szczegóły na stronie Służewskiego Domu Kultury w Warszawie:

https://www.sdk.waw.pl/wydarzenia/teatr/2137-czekajac-na-jakuba-koncert-premierowy


 

 

STUDIA I STOPNIA
 

     STUDIA II STOPNIA

 

 T2

MEDIA
I KOMUNIKOWANIE

      

T3

REKLAMA
I PUBLIC RELATIONS

                
      

T4

KOMUNIKOWANIE
W MEDIACH CYFROWYCH

 
          

T6

FILMOZNAWSTWO-
MEDIOZNAWSTWO

 

           

T5

KULTURA PODLASIA

 

Instytut Studiów Kulturowych posiada w ofercie pięć specjalności - dwie na studiach I stopnia i trzy na studiach II stopnia. Specjalności umożliwiają zdobycie fachowej wiedzy i umiejętności charakterystycznych dla danej dziedziny (tworzenie efektywnych kampanii reklamowych, praca nad warsztatem fotograficzno-filmowym, tworzenie treści w mediach cyfrowych, poznawanie dziedzictwa kulturowego regionu). Jednakże te same specjalności przenikają się w wielu aspekatch i nawzajem uzupełniają. Zachecamy do zapoznania się z ofertą studiów I i II stopnia na kulturoznawstwie