Drodzy Studenci I roku studiów I stopnia... Jak zdążyliście już zauważyć Uniwersytet jest instytucją, która posiada swoją własną specyfikę. Uniwersytet posiada również zbiór reguł wpływajacych na spsosób mówienia, gesty, ubiór, a nawet - sposób poruszania się po wąskich korytarzach Wydziału Filologicznego:) Istnieją reguły dyskusyjne, anachroniczne, śmieszne, ważne, obowiązkowe, historyczne itd. Jedno jest pewne: reguły uniwersyteckie obowiązują pracownikow naukowych, administracyjych oraz was - studentów. Sposoby zachowania się w miejscu publicznym, jakim jest Uniwersytet, często są niezauważalne, a przez to nieświadomie łamane. Prowadzi to neistety do pewnych konflików interpersonalnych, których każdy przecież chce uniknąć.

W dniu 11 października 2017 r. (środa) w godz. 11.30-13.00 w Auli Wydziału Filologicznego odbędzie się obowiązkowy wykład zatytułowany "Uniwersytecki savoir-vivre". Wykład przeprowadzi prof. UwB, dr hab. Alicja Kisielewska.

Wykład jest o tyle cenny, że pozwoli Państwu zdobyć wiedzę, z której będzie korzystali przez cały okres studiów.

 

savoir vivre we dwoje


 

 

STUDIA I STOPNIA
 

     STUDIA II STOPNIA

 

 T2

MEDIA
I KOMUNIKOWANIE

      

T3

REKLAMA
I PUBLIC RELATIONS

                
      

T4

KOMUNIKOWANIE
W MEDIACH CYFROWYCH

 
          

T6

FILMOZNAWSTWO-
MEDIOZNAWSTWO

 

           

T5

KULTURA PODLASIA

 

Instytut Studiów Kulturowych posiada w ofercie pięć specjalności - dwie na studiach I stopnia i trzy na studiach II stopnia. Specjalności umożliwiają zdobycie fachowej wiedzy i umiejętności charakterystycznych dla danej dziedziny (tworzenie efektywnych kampanii reklamowych, praca nad warsztatem fotograficzno-filmowym, tworzenie treści w mediach cyfrowych, poznawanie dziedzictwa kulturowego regionu). Jednakże te same specjalności przenikają się w wielu aspekatch i nawzajem uzupełniają. Zachecamy do zapoznania się z ofertą studiów I i II stopnia na kulturoznawstwie