CompanyLogo.ashx

LSD 9.0. Chcesz zostać dziennikarzem? Zapisz się już teraz:

https://polskapress.pl/pl/biuro-prasowe/komunikaty-prasowe/ruszyla-letnia-szkola-dziennikarstwa-instytutu


Termin rozpoczęcia dziewiątej edycji Letniej Szkoły Dziennikarstwa zbliża się nieubłaganie. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kurier Poranny i Gazeta Współczesna. Zgłoszenia przyjmujemy do 12 czerwca. LSD jest dla tych, którzy swoją przyszłość chcą związać z zawodem dziennikarza. Warsztaty trwają ponad miesiąc, a uczestnicy będą mogli w tym czasie publikować swoje artykuły na łamach dwóch największych gazet regionalnych w województwie podlaskim. W tym roku tematem wakacyjnych zajęć będzie dziennikarstwo multimedialne i internetowej. Uczestnicy przejdą szkolenia m.in. z podstaw dziennikarstwa czy fotografii prasowej, ale też pozycjonowania materiałów dziennikarskich w Internecie, korzystania z narzędzi internetowych, przygotowania dziennikarskiego materiału filmowego i jego montażu, czy pracy w studio filmowym. Kurs jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona.


- W tym roku będzie mnie teorii, za to bardzo dużo praktyki, czyli skaczemy na głęboką wodę. Letnia Szkoła Dziennikarstwa to nie tylko okazja do nauczenia się nowych rzeczy, ale też interesująca przygoda i wyzwanie. To także okazja do poznania ciekawych osób i nawiązania nowych znajomości. Na takim kursie można zobaczyć różnicę między wyobrażeniami o zawodzie dziennikarza a rzeczywistością. A to na pewno pomoże w wyborze przyszłej drogi zawodowej – zachęca do udziału Jarosław Jabłoński, redaktor naczelny Gazety Współczesnej i Kuriera Porannego. – Dodam tylko, że wielu uczestników po zakończeniu kursu będzie miało szansę na współpracę z naszą redakcją.


Zajęcia będą trwały ponad miesiąc. Startujemy 1 lipca.
- Do kogo je kierujemy? Głównie do studentów i absolwentów studiów humanistycznych, ale jeżeli ktoś chce
zmienić swój zawód, to też nie ma przeszkód, by wziął udział w tym przedsięwzięciu, które organizujemy od 2009
roku – dodaje Jarosław Jabłoński.
Jak dostać się do LSD? Wystarczy złożyć swoje CV przez nasze strony internetowe: poranny.pl, wspolczesna.pl
lub nasz fanpage na Facebooku. Na zgłoszenia czekamy do 12 czerwca 2018 roku. Szczegółowych informacji
udzielamy pod numerem telefonu 695 119 726. (red)

 


 

 

STUDIA I STOPNIA
 

     STUDIA II STOPNIA

 

 T2

MEDIA
I KOMUNIKOWANIE

      

T3

REKLAMA
I PUBLIC RELATIONS

                
      

T4

KOMUNIKOWANIE
W MEDIACH CYFROWYCH

 
          

T6

FILMOZNAWSTWO-
MEDIOZNAWSTWO

 

           

T5

KULTURA PODLASIA

 

Instytut Studiów Kulturowych posiada w ofercie pięć specjalności - dwie na studiach I stopnia i trzy na studiach II stopnia. Specjalności umożliwiają zdobycie fachowej wiedzy i umiejętności charakterystycznych dla danej dziedziny (tworzenie efektywnych kampanii reklamowych, praca nad warsztatem fotograficzno-filmowym, tworzenie treści w mediach cyfrowych, poznawanie dziedzictwa kulturowego regionu). Jednakże te same specjalności przenikają się w wielu aspekatch i nawzajem uzupełniają. Zachecamy do zapoznania się z ofertą studiów I i II stopnia na kulturoznawstwie