Wystarczy być licealistą/licealistką, studentką/studentem oraz ciekawie napisać krótki esej na temat jednego z filmów, by dołączyć do grona filmowych selekcjonerów i jurorów Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA 2019!

Białostocki Ośrodek Kultury - DKF "GAG" już po raz 3. zaprasza młodych białostoczan do współpracy i współtworzenia Młodego Jury ŻUBROFFKI!

 

Na początku garść informacji o naszym festiwalu!
Tegoroczna, 14. już edycja ŻUBROFFKI odbędzie się od 4 do 8 grudnia w Białymstoku i regionie. To wydarzenie, w ramach którego spotyka się energia wszystkich stron świata, i to spotyka się dosłownie, bo na nasz festiwal specjalnie przyjeżdża grubo ponad setka gości (filmowców, artystów, dziennikarzy, przedstawicieli branży filmowej) z Polski i zza granicy. Symbolem festiwalu jest żubr, którego wygląd zmienia się co roku za sprawą artystów, z którymi współpracujemy.
Nasi selekcjonerzy wybierają zwykle około 150 najciekawszych filmów (z około dwóch tysięcy) do ośmiu konkursów. Przygotowujemy także specjalne, tematyczne projekcje krótkometrażówek z różnych krajów, w programie są również energetyczne koncerty, spotkania z twórcami, wystawy, panele dyskusyjne oraz warsztaty.

Oprócz Grand Prix festiwalu oraz nagród i wyróżnień w każdym z konkursów, przyznawane są nagrody specjalne za najlepszą: Animację, Dokument, Fabułę, Zdjęcia oraz Muzykę. Publiczność również przyznaje swoją nagrodę – Dzikiego Żubra.

Co trzeba zrobić, by współtworzyć festiwal?
Wystarczy napisać krótki esej na temat jednego z zaproponowanych przez nas filmów. Autorki i Autorzy dziesięciu najciekawszych prac zostaną selekcjonerami festiwalowej kategorii Amatorzy, a najlepsi z nich zasiądą w Jury pod przewodnictwem znanego polskiego krytyka filmowego. Wcześniej wezmą udział w spotkaniu, podczas którego dowiedzą się, jak analizować filmy i jak dokonywać selekcji na najwyższym światowym poziomie.
Spotkanie poprowadzą dr Tomasz Adamski (wykładowca, filmoznawca, prelegent, filmowiec, organizator wydarzeń i warsztatów filmowych) i dr Maciej Białous (socjolog filmu, wykładowca i prelegent).

Z nami zdobędziecie nową wiedzę, poznacie ciekawych ludzi i zanurzycie się w niezwykłym świecie filmu! I jeszcze jedna ważna informacja: jeśli zostaniecie członkami naszego Jury, zyskacie bezpłatny wstęp na festiwal (w tym na uroczyste otwarcie i wydarzenia towarzyszące), a dodatkowo, podczas uroczystej Gali Zamknięcia i ogłaszania wyników pojawicie się na scenie w świetle jupiterów!

Jesteście zainteresowani? Czekamy na Wasze eseje. 

Regulamin konkursu:

  1. 1. Konkurs organizowany jest przez Białostocki Ośrodek Kultury – DKF GAG (organizatora MFFK ŻUBROFFKA) przy współpracy Instytutu Studiów Kulturowych oraz Instytutu Socjologii na Uniwersytecie w Białymstoku.
  1. 2. W konkursie startować mogą uczniowie szkół średnich (liceów, techników) oraz studenci, posiadający ważną legitymację lub zaczynający 1 października 2018 r. studia wyższe. W przypadku osób niepełnoletnich uczestnicy muszą przedstawić zgodę rodziców na udział w konkursie oraz zgodę wychowawcy klasy na udział w projekcjach festiwalowych, jeśli będą one kolidować z zajęciami w szkole.
  1. 3. Esej na temat wybranego filmu należy napisać i przesłać e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (tytuł maila: ESEJ ŻUBROFFKA 2019). Tekst nie może przekroczyć 3000 znaków. Tekst należy przesłać do 10 października 2019 (do godz. 24.00). Pod esejem proszę podać imię, nazwisko i typ szkoły/uczelni. Esej musi być napisany w języku polskim. W przypadku osób niepełnoletnich do przesyłanego eseju należy dołączyć zeskanowaną zgodę rodzica/opiekuna na udział w konkursie, a w przypadku, w którym projekcje festiwalowe będą kolidować z zajęciami szkolnymi – także zgodę wychowawcy klasy na udział w projekcjach.
  1. 4. Esej powinien dotyczyć jednego z zaproponowanych filmów krótkometrażowych:

Linki:
https://vimeo.com/19705053?fbclid=IwAR1BF5oX1voB9At8cMRXnwAfRPEPTtq-2icM4AM3in6-jLA0nJByQQo37Cc

https://vimeo.com/188557471?fbclid=IwAR27ITZXGH3JQLNlJF_iAiIwIyUmNZ0qo44x2Dn4DIJqwR_aeeLTGkG987c

https://vimeo.com/345922827?fbclid=IwAR3-bSbm72212Xn-VqN0mTRd8M6KQccOEqrGf2lFzIL9PmxCYxUfgRvtrmM

https://vimeo.com/315487551?fbclid=IwAR139zGI1OXEW6pWn5bl8AqYnSeH0QhuY9WHYFFS3M8EW40i2YNKDUjmQzM

https://vimeo.com/348304224?fbclid=IwAR0MaHq05eTtkOr5SiTicn9EnmAJnM8ptCHPSWZqeyvWdVKRBWlIepdOUbU

  1. 5. Poprzez dokonanie zgłoszenia uczestnik akceptuje treść niniejszego regulaminu, wyraża zgodę na udostępnienie i przetwarzanie przez organizatorów konkursu swoich danych osobowych oraz ewentualnie wizerunku, a także wykorzystania eseju na potrzeby informacyjne i promocyjne Organizatorów.
  1. 6. Eseje oceni komisja w składzie: dr Tomasz Adamski (UwB) i dr Maciej Białous (UwB). Wyniki zostaną ogłoszone 13 października 2019 r. Obowiązkowe spotkanie dla zwycięzców odbędzie się 14 października 2019 r. w godzinach popołudniowych. Szczegóły spotkania zostaną przesłane drogą mailową.
  1. 7. Organizator nie zapewnia zwycięzcom konkursu noclegów i zwrotów kosztów przejazdu na Festiwal.
  1. 8. Uczestnicy konkursu otrzymają certyfikat udziału w pracach komisji selekcyjnej oraz pracach Jury.
  1. 9. MFFK ŻUBROFFKA odbędzie się w dniach 4–8 grudnia 2019 w Białymstoku i na Podlasiu.

więcej informacji: www.zubroffka.pl

 


 

 

STUDIA I STOPNIA
 

     STUDIA II STOPNIA

 

 T2

MEDIA
I KOMUNIKOWANIE

      

T3

REKLAMA
I PUBLIC RELATIONS

                
      

T4

KOMUNIKOWANIE
W MEDIACH CYFROWYCH

 
          

T6

FILMOZNAWSTWO-
MEDIOZNAWSTWO

 

           

T5

KULTURA PODLASIA

 

Instytut Studiów Kulturowych posiada w ofercie pięć specjalności - dwie na studiach I stopnia i trzy na studiach II stopnia. Specjalności umożliwiają zdobycie fachowej wiedzy i umiejętności charakterystycznych dla danej dziedziny (tworzenie efektywnych kampanii reklamowych, praca nad warsztatem fotograficzno-filmowym, tworzenie treści w mediach cyfrowych, poznawanie dziedzictwa kulturowego regionu). Jednakże te same specjalności przenikają się w wielu aspekatch i nawzajem uzupełniają. Zachecamy do zapoznania się z ofertą studiów I i II stopnia na kulturoznawstwie