Teatr Sedno

 
Teatr Sedno powstał na początku 2022 roku i od początku jego siedzibą jest sala B4 Instytutu Studiów Kulturowych, którą aktorzy zaadaptowali do własnych potrzeb. Przyczynkiem do zainicjowania działalności nowej formacji teatralnej było odejście Patryka Bołtryka z Teatru bez Nazwy oraz sprecyzowanie przez niego przyszłego zadania - szukanie nowej formy wyrazu artystycznego. W poszukiwaniach tych wspierają go studenci białostockiego kulturoznawstwa, ale i nie tylko. Wszelkie przeszkody sceniczne członkowie zespołu traktują jako bodziec do kreatywnego działania. Rzec można, że jest to grupa pasjonatów twardo stąpających po scenie. 
 
Opiekę nad teatrem sprawuje mgr Joanna Mytnik - Daniluk. 
 
"Świat wokół się zmienia, a wraz z nim oblicza teatru. Coraz więcej jest pytań bez odpowiedzi i obrazów bez kontekstu. Tak więc żyjemy w zawiłościach i to w nich szukamy sedna. Czy można znaleźć je w sztuce? Tej, która świat pokazuje w najbardziej odrealnionej formie?
Nonsens, lecz przecież zguby często znajduje się w nieoczywistym miejscu. Na przykład klucze w lodówce. Tak też i my, grupa białostockich studentów, szukamy klucza otwierającego nas na nowe, głębsze spojrzenie na świat. Na sedno. Jakie? To już pytanie, na które każdy musi odpowiedzieć sobie sam."
 
Do tej pory wystawiono:
 
- S. Mrożek "Policja", reż. Patryk Bołtryk, premiera 8 kwietnia 2022 r.
Wystąpili:
Igor Mogielnicki (Naczelnik policji)
Mateusz Sasinowski (Więzień/Adiutant)
Karolina Średzińska (Pani Generał)
Patryk Bołtryk (Sierżant)
Sokrates Kret (Brat Sierżanta)
 
- S. Mrożek "Na pełnym morzu", reż. Patryk Bołtryk, premiera 7 kwietnia 2022 r.
Wystąpili:
Natalia Skudzińska (Gruba)
Joanna Rutkowska (Średnia)
Kamil Okuniewski (Mały)
Igor Mogielnicki (Listonosz)
Sokrates Kret (Lokaj)
 
Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.