Kulturoznawstwo w obiektywie...

Szlachetna Paczka Kulturoznawców (11.12.2015)

Pracownicy i studenci kulturoznawstwa Uniwersytetu w Białymstoku włączyli się w tym roku w projekt Szlachetna Paczka. W ramach akcji przygotowali pomoc dla pani Anny z Białegostoku, która samotnie wychowuje dwójkę dzieci.

Do tej pory pojedyncze osoby związane z kierunkiem miały kontakt z projektem. W tym roku kulturoznawcy po raz pierwszy jako kierunek przygotowali paczkę. Byli wśród nich: wykładowcy Zakładu Wiedzy o Kulturze, Zakładu Literatury Międzywojennej i Współczesnej, Zakładu Historii Języka Polskiego na Wydziale Filologicznym, wykładowcy Zakładu Kulturoznawstwa i Zakładu Edukacji Wizualnej Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB,  oraz studenci kulturoznawstwa.

Rodzina, której kulturoznawcy postanowili pomóc, bardzo potrzebowała wsparcia. Pani Anna od lipca utrzymuje siebie i dzieci jedynie dzięki pracom dorywczym, ma problem ze znalezieniem stałego zatrudnienia. Kulturoznawcy przeprowadzili zbiórkę rzeczy dla potrzebującej rodziny. Udało się im zgromadzić żywność, środki czystości, pościel, ręczniki, odzież, biżuterię dla dorastającej dziewczynki i jej mamy, buty, przybory szkolne oraz mały piekarnik. Dzięki zgromadzonej pomocy rodzina będzie mogła spędzić Święta godniej i w radośniejszych nastrojach.