Akademia kompetencji kulturowych mieszkańców województwa podlaskiego

19.09.2024
Data: 27.09.2024
Miejsce wydarzenia: Ul. Świerkowa 20, Aula C02, Budynek Wydziału Nauk o Edukacji, Białystok

Pracownicy Wydziału Studiów Kulturowych UwB zapraszają na promocję książki oraz podsumowanie projektu
„Akademia kompetencji kulturowych mieszkańców województwa podlaskiego” w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Nauka dla Społeczeństwa”

Spotkanie odbędzie się 27 września 2024 r. o godz. 14:00 w auli C 02 na Wydziale Nauk o Edukacji UwB ul. Świerkowa 20 (budynek C, parter), Białystok

W ramach wydarzenia planujemy zorganizowanie debaty

PODLASIE - MIĘDZY MEMEM A ORIENTEM. NARRACJE O KULTURZE I NATURZE.

Dzisiejsze Podlasie zawieszone jest gdzieś między memem a Orientem. Z jednej strony pojawia się wiele żartów o „zacofaniu” tego regionu z drugiej jest on orientalizowany jako „dziki”, tajemniczy, mistyczny (dziś również niebezpieczny) Wschód. Gdzie zatem leży prawda? Pamiętając, że zanim przyszłość stanie się faktem jest opowieścią, chcemy przyjrzeć się bliżej narracjom o kulturze i naturze tego regionu, zdając sobie sprawę, że to właśnie opowieści kierują naszymi poczynaniami i nadają im sens. Dlatego proponujemy, wspólnie z zaproszonymi gośćmi, rodzaj namysłu nad wyznaczonym obszarem tematycznym. Zapanujmy nad opowieściami o kulturze naszego regionu, zanim one zapanują nad nami.