„Kolokwia Kulturoznawcze” na Wydziale Studiów Kulturowych

25.02.2024

Wydział Studiów Kulturowych inicjuje cykl spotkań naukowych pod nazwą „Kolokwia Kulturoznawcze”. Będą one poświęcone prezentacji badań prowadzonych przez kulturoznawców. Chcielibyśmy nawiązać do pięknej uniwersyteckiej tradycji otwartych tematycznych seminariów, podczas których można się zapoznać z dorobkiem badawczym naszych Kolegów, a przede wszystkim poddać dyskusji zaproponowane przez nich zagadnienia – w szerokim gronie specjalistów z różnych dyscyplin. Liczymy, że będą to ciekawe, twórcze, inspirujące spotkania zarówno dla występujących, jak i uczestników.

Serdecznie zapraszamy na pierwsze kolokwium, które odbędzie się w czwartek, 29 lutego o godz. 15 w sali B4 (budynek B, ul. Świerkowa 20). Doktor Tomasz Adamski – filmoznawca, autor filmów realizowanych m.in. w Sudanie Południowym, Turcji, Kazachstanie, Rosji, Gruzji, Stanach Zjednoczonych, na Białorusi, Łotwie i Litwie, animator kultury związany z białostockim środowiskiem filmowym – zaprezentuje temat „Przestrzeń w filmach Rubena Östlunda”.

ostlund_2_szwedka.jpg