Rekrutacja na Blended Intensive Programme (BIP)

28.02.2024

REKRUTACJA NA BLENDED INTENSIVE PROGRAMME (BIP) – krótkoterminowe programy mieszane, które obejmują część wirtualną oraz krótkoterminowy wyjazd do wybranej jednostki

Obecnie mamy propozycję wymiany BIP z 3 Uniwersytetami:

1. Alexandru Ioan Cuza University of Iasi, Rumunia
  2. Babeș-Bolyai University, Faculty of European Studies, Rumunia
  3. Polytechnic Institute of Bragança, Portugalia

1. Alexandru Ioan Cuza University of Iasi, Rumunia

Program składa się z części online, oraz z kilkudniowej obecności na Uniwersytecie.

Uniwersytet proponuje następujące BIPy:

• STRATEGIC COMMUNICATION. INTERDISCIPLINARY APPROACHES,
    physical mobility: 11-15.03.2024, virtual component: 18-22.03.2024.
  • INTRODUCTION TO THE PSYCHOLOGY OF ADDICTIONS, physical mobility: 25-29.03.2024, virtual component: 14-16.03.2024.
  • SUSTAINABLE TOURISM IN REGIONS WITH A REACH NATURAL AND
    CULTURAL HERITAGE, 22-26.04.2024
  • GENDER AND SOCIAL INCLUSION IN THE HUMANITIES,
    20-24.05.2024
  • INTRODUCTION TO PSYCHOLOGICAL TRAUMA AND MORAL PSYCHOLOGY,
    27-31.05.2024

W załącznikach znajdą Państwo szczegółowy opis programów.

W przypadku zainteresowania 2 pierwszymi programami chęć udziału należy zgłosić koordynatorowi wydziałowemu do dnia 1.03.2023

"Alexandru Ioan Cuza" University oferuje zakwaterowanie w C5 Residence na kampusie w wieloosobowych pokojach z łazienką. Rezydencja znajduje się blisko Uniwersytetu, koszt zakwaterowania to około 6 euro/osobę/noc.

2.Babeș-Bolyai University, Faculty of European Studies, Rumunia

Neoliberalism, spirituality and personal development. Babeș-Bolyai University, Faculty of European Studies, 27/05/2024 do 31/05/2024.

• Okres: druga połowa maja 2024 roku (dokładny okres zostanie ustalony wspólnie z naszymi partnerami);
  • Program składa się z części wirtualnej (2 dni) i fizycznej (5 dni)
  • Uprawnienia: Studenci studiów licencjackich i magisterskich ze znajomością języka angielskiego na poziomie co najmniej B2
  • Uczestnicy otrzymają 3 punkty ECTS oraz certyfikat uczestnictwa.
  • Nominacja: pierwsza połowa kwietnia 2024 roku - lista nominowanych studentów (maksymalnie 7 studentów z każdej uniwersytetu partnerskiej), wraz z ich adresami e-mailowymi, a także lista rezerwowa w razie wycofania się niektórych studentów z programu.
  • Szczegółowy opis programu w załączniku

1. Polytechnic Institute of Bragança, Portugalia

CYBERSECURITY

EMOTIONAL EDUCATION

INTEGRATED MULTIMEDIA PROJECT

CHALLENGE BASED EDUCATION

Szczegółowe informacje w załączniku, oraz na stronie partnera:  https://portal3.ipb.pt/index.php/en/gri/blended-intensive-programmes

BIPy – postępowanie:

• Zgłoszenie chęci wyjazdu do koordynator Erasmus+ (dr Kamila Drapało).
  • W niektórych przypadkach należy samodzielnie uzupełnić formularz aplikacyjny na stronie uczelni partnerskiej
  • Wypełnienie i dostarczenie do koordynatora formularzy (do pobrania ze strony Erasmusa)
  • ustalimy terminy rozmowy kwalifikacyjnej, podpisania LA oraz dopełnienia wszelkich formalności.
  • Aby uzyskać całość stypendium, należy przyjechać do wybranego Uniwersytetu nie później niż dzień przed rozpoczęciem zajęć, i wyjechać nie wcześniej niż dzień po. (Dni wymiany nie mogą być przeznaczone na podróż)
    b) należy podpisać w Biurze Spraw Międzynarodowych umowę finansową. Aby można było to zrobić, należy założyć konto w EURO i przekazać do Biura dane konta.
    c) należy też wyrobić kartę EKUZ oraz ubezpieczenie NNW
  • Szczegóły postępowania dostępne są na stronie Erasmus UWB oraz po kontakcie z Panią Magdą Tkaczuk : erasmus@uwb.edu.pl

Stypendium na wyjazdy krótkoterminowe:

• 70 EUR na dzień do 14. dnia wyjazdu oraz
  • 50 EUR na dzień od 15. do 30. dnia wyjazdu
  • Stypendium przysługuje studentowi wyłącznie na czas rzeczywistego pobytu za granicą w ramach mieszanego programu intensywnego oraz obejmuje dodatkowo jeden dzień podróży przed rozpoczęciem działania i jeden dzień podróży następujący po działaniu.
  • Student, który będzie spełniać kryteria ujęte w definicji „osób z mniejszymi szansami” będzie otrzymywać dodatkowo kwotę 100 EUR w przypadku mobilności fizycznej trwającej od 5 do-14 dni oraz 150 EUR w przypadku mobilności trwającej od 15 do 30 dni. Definicja „osoby z mniejszymi szansami” obejmuje osoby z niepełnosprawnościami oraz osoby ze środowisk uboższych
  • Stypendium będzie wypłacane w EUR na rachunek bankowy w EUR podany przez studenta, jednorazowo przed rozpoczęciem wyjazdu za granicę.