Rekrutacja na Erasmus+ w roku akademickim 2024/2025 (semestr zimowy)

REKRUTACJA DO PROGRAMU ERASMUS+ NA ROK AKADEMICKI 2024/2025

Studenci kulturoznawstwa! Zapraszamy do udziału w europejskim programie wymiany studentówErasmus+.

W jednostkach UwB w terminie od 26.02.2024 do 15.03.2024 w jednostkach UwB odbywa się rekrutacja na wyjazdy na studia w roku akademickim 2024/25.

Obecnie Wysział Studiów Kulturowych ma podpisane umowy z następującymi Uniwersytetami:

• Anadolu University, Turcja
  • LUMSA Universita’ di Roma, Włochy
  • Karabük Üniversitesi, Turcja
  • University of Tartu, Estonia
  • Universidade de Evora, Portugalia
  • Vytautas Magnus University, Litwa

Zasady kwalifikacji, formularz zgłoszeniowy oraz stawki stypendiów znajdziecie Państwo w poniższych linkach:

Student ubiegający się o wyjazd na studia w ramach programu Erasmus+:

• powinien być zarejestrowany jako student Uniwersytetu w Białymstoku,
  • powinien w momencie wyjazdu być studentem co najmniej drugiego roku studiów pierwszego stopnia,
  • nie może realizować wyjazdu w ostatnim semestrze każdego ze stopni studiów.

Łączny czas trwania wyjazdów w ramach programu Erasmus+ (studia oraz praktyki) nie może przekroczyć:

• 12 miesięcy na studiach pierwszego i 12 miesięcy na studiach drugiego stopnia

Spotkanie informacyjne odbędzie się 5.03 o godz. 11:30: w s.b10.

Przed spotkaniem studenci powinni zapoznać się z zasadami rekrutacji dostępnymi na stronie UwB Erasmus+ : https://uwb.edu.pl/uniwersytet/wspolpraca-miedzynarodowa/erasmus-1454/kraje-programu-ue-i-stowarzyszone/studenci-polscy-wyjazdy-na-studia-sms

oraz z wytycznymi programu Erasmus+ na stronie wybranej uczelni partnerskiej.

Procedura rekrutacyjna składa się z dwóch etapów.

Etap I: ZŁOŻENIE DOKUMENTÓW (w języku polskim).

- CV z informacjami dotyczącymi edukacji, odbytych praktyk, działalności naukowej;

- formularza zgłoszeniowego dla studentów (SMS)

- dokumentu poświadczającego średnią ocen z dotychczasowego toku studiów (z dziekanatu). Proszę zwrócić się do p. Ewy Czykwin z prośbą o wystawnie takiego zaświadczenia.

Do osób, które złożą komplet dokumentów, zostaną wysłane zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.

Etap II: ROZMOWA KWALIFIKACYJNA

Rozmowa kwalifikacyjna przeprowadzana jest w języku angielskim i w języku polskim (w przypadku niektórych uczelni również w trzecim języku). Podczas rekrutacji sprawdzana będzie znajomość języka obcego pozwalająca na swobodną komunikację oraz motywacje studenta do wyjazdu.

Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o kontakt na adres k.drapalo@uwb.edu.pl Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się pomiędzy 18.03.2024 r. a 29.03.2024 r.

Więcej informacji udziela koordynator programu Erasmus+ na Wydziale Studiów Kulturowych UwB: dr Kamila Drapało, kontakt: k.drapalo@uwb.edu.pl

Serdecznie zachęcamy do korzystania z wyjazdów!